logo itpoint.cz

Eurotel zahajuje partnerský program pro tvorbu firemních mobilních aplikací

Partnerský program Eurotelu umožní zvýšení produktivity českých firem pomocí mobilních aplikací. V rámci tohoto programu společnost nabízí technickou podporu systémovým integrátorům a softwarovým společnostem, které vyvíjejí firemní aplikace založené na mobilní komunikaci. Jsou to například programy pro obchodní zástupce, pro servisní techniky, manažerské reporty, dálkový odečet plynu, elektřiny a vody, telemetrie, přístup do vnitropodnikových aplikací a podobně ...

Společnost Eurotel Praha v úterý zahájila Partnerský program Eurotelu, který umožní zvýšení produktivity českých firem pomocí mobilních aplikací. Eurotel v rámci tohoto programu nabízí technickou podporu systémovým integrátorům a softwarovým společnostem, které vyvíjejí firemní aplikace založené na mobilní komunikaci. Jsou to například programy pro obchodní zástupce, pro servisní techniky, manažerské reporty, dálkový odečet plynu, elektřiny a vody, telemetrie, přístup do vnitropodnikových aplikací a podobně. Uživatelé těchto aplikací získají jistotu, že jejich IT dodavatelé jsou certifikováni společností Eurotel.

"V souladu s naší letošní strategií je to další krok k rozvoji datových služeb. Naši firemní zákazníci využívají často datové služby GSM (HSCSD, GPRS, SMS, WAP) k přístupu do firemního e-mailu či do internetu, ale náročnějším aplikacím do dnešního dne bránily rozdílné IT systémy jednotlivých firem," říká Zuzana Řezníčková, výkonná ředitelka prodeje Eurotelu. "Naši partneři z Partnerského programu dovedou připravit aplikace či řešení připravené na míru každému zákazníkovi. My jim k tomu poskytneme technickou podporu a pro firemního zákazníka budeme schopni garantovat kvalitu práce účastníka Eurotel Partnerského programu."

Rozvoji mobilních aplikací, které umožňují využít možností mobilní komunikace v rámci GSM, doposavad bránily rozdílné IT systémy a potřeby jednotlivých firem. Každá společnost má totiž jiný hardware a software i různé bezpečnostní systémy. To zabraňuje vývoji univerzálních aplikací (např. dálkový odečet plynu, přístup do firemních databází pomocí mobilního telefonu, telemetrie, přístup do vnitropodnikových aplikací a podobně) pro celou Českou republiku, které by zvýšily produktivitu práce.

Eurotel Partnerský program oslovuje více než 200 větších i malých IT firem (systémoví integrátoři, softwarové firmy), které s ním mohou získat přístup k technickým informacím, služby a přístroje na testování a také marketingovou a prodejní podporu pro vývoj svých aplikací. Pokud se tyto firmy stanou členy Partnerského programu, mohou získat certifikát kvality svých aplikací od společnosti Eurotel. Zákazníci Eurotelu získají buď hotové aplikace, nebo doporučení na kvalitní IT firmy, které budou schopny zvýšit jejich produktivitu pomocí aplikací založených na mobilní komunikaci GSM. Partneři Eurotelu budou zajišťovat kompletní služby od vývoje přes instalaci až po poprodejní podporu (údržbu).

Eurotel

Článek ze dne 30. dubna 2003 - středa