logo itpoint.cz

Eurotel zatím nepřipravuje zpoplatnění SMS z internetu - ALE

Eurotel nyní nechystá zpoplatnění krátkých textových zpráv (SMS) posílaných z internetu, dlouhodobě však považuje současnou situaci za neudržitelnou. Firma musí reagovat na konkurenci a je pravděpodobné, že používání SMS brány zdarma nedožije konce letošního roku ...

Eurotel nyní nechystá zpoplatnění krátkých textových zpráv (SMS) posílaných z internetu, dlouhodobě však považuje současnou situaci za neudržitelnou, uvedl tiskový mluvčí firmy Jan Kučmáš. "Jelikož jako každá tržně orientovaná firma musíme reagovat na konkurenci, nemohu slíbit, že bude používání SMS brány zdarma až do konce letošního roku," dodal.

Ke zpoplatnění SMS z internetu přistoupil jako první z tuzemských operátorů RadioMobil, který provozuje síť T-Mobile. Po vlně kritiky ze strany zákazníků však částečně změnil názor.

Zprávy odesílané z internetu tvoří momentálně u Eurotelu desetinu všech SMS. "Využívání SMS brány na internetu ke komerčním účelům nám samozřejmě vadí," přiznal Kučmáš.

RadioMobil nabídne od března všem svým klientům, že budou moci zdarma posílat měsíčně 100 SMS v rámci sítě T-Mobile. Při využívání služby MobileBox Easy nebo MobilePager pak dostanou 20 volných SMS. Zprávy poslané nad tento rámec nebo do jiných sítí bude firma zpoplatňovat dle tarifu klienta.

Z internetu pošlou uživatelé každý měsíc několik milionů textových zpráv. Změnu u posílání SMS z internetu zatím neoznámil ani třetí z operátorů, společnost Český Mobil.

ČTK

Článek ze dne 23. ledna 2003 - čtvrtek