logo itpoint.cz

Fúze společností TESmedia a Intercable CZ je dokončena

Spojením se nová společnost stává druhým největším operátorem kabelové televize v České republice po firmě UPC. Služby kabelové televize nabízí téměř 300 000 předplatitelům a služby vysokorychlostního internetu přibližně 60 000 domácnostem, kde je možné Internet ihned zapojit. Celkový počet domácností připojených ke kabelovým rozvodům bude přesahovat 500 000, což umožní nabídnout služby více než 1,2 milionu lidí v ČR.

Akvizice firmy Intercable CZ, s.r.o., poskytovatele služeb kabelové televize, který je nepřímo vlastněn společností KPN, byla dokončena konsorciem investorů vedených JPMorgan Partners, pobočkou J.P. Morgan Chase & Co. Konsorcium také zahrnuje investice od AIG Emerging Europe Infrastructure Fund L.P., privátní akciový fond, který podporuje American International Group, Inc., Baring Communications Equity (Emerging Europe) Limited ("BCEE") a Baring Communications Equity Limited ("BCEL"). Konsorcium také oznámilo dokončení fúze společností Intercable CZ, s.r.o. s TES Media, spol. s.r.o. ("TESmedia").

Spojením se nová společnost stává druhým největším operátorem kabelové televize v České republice po firmě UPC. Služby kabelové televize nabízí téměř 300 000 předplatitelům a služby vysokorychlostního internetu přibližně 60 000 domácnostem, kde je možné Internet ihned zapojit. Celkový počet domácností připojených ke kabelovým rozvodům bude přesahovat 500 000, což umožní nabídnout služby více než 1,2 milionu lidí v ČR. Robert H. Gardner, generální ředitel TESmedia a nově vznikající společnosti, fúzi komentuje: "Spojení nám umožní zlepšovat stávající služby a rozvíjet nové příležitosti, ale také nám dá lepší konkurenční výhodu v oblasti multimediálních služeb - ve srovnání s velkými domácími i evropskými telekomunikačními společnostmi."

"Fúze dobře zapadá do globální strategie JPMorgan Partners, která se zaměřuje na investice do rychle rostoucích společností se silnými manažerskými týmy," říká Miguel Ferro, ředitel JPMorgan Partners. "Obě společnosti se dobře strategicky doplňují, což zlepší jejich schopnost nabízet zákazníkům lepší kvalitu kabelových služeb," dodává Ferro.

"Jsme nadšení z možnosti zapojit se do této transakce, která povede k vytvoření největšího nezávislého operátora kabelové televize v České republice, který bude svojí velikostí porovnatelný se současným kabelovým lídrem. Společnost bude mít velmi dobrou pozici pro nabídnutí doplňkových služeb připojení k Internetu a dalších služeb s přidanou hodnotou," řekl Craig Butcher, ředitel AIG Global Investment Ltd. (Maďarsko). Dále dodává: "Transakce vhodně doplňuje naší strategii investic do kabelové televize a věříme, že TESmedia a Intercable, s jejich vynikající sítí a silným managementem, se mohou stát atraktivním prvkem regionální konsolidace."

Podle Heather Potters, Managing Partner společnosti Baring Communications Equity Limited (BCEE): "Investoři BCEE jsou nadšení dodatečnou investicí do TESmedia za účelem získání Intercable CZ. Povede to k akceleraci rozvoje celé společnosti. Jde pouze o jeden z mála příkladů fúzí financovaných rizikovým kapitálem v oblasti střední a východní Evropy. Jde o velmi důležitý trend, který je třeba dále rozvíjet v souvislosti s předpokladem, že po přijmutí těchto zemí do Evropské unie, bude takto široká masa stále více atraktivní pro potenciální strategické investory."

Tim Green, Senior Partner BCEL uzavírá: "Sektor kabelových televizí je jeden z těch, o které se stále zajímáme, zejména kvůli stabilitě generovaných peněžních toků a příležitosti růstu formou poskytování multimediálních služeb. Tato transakce umožní fúzované společnosti zvýšit efektivitu provozu a následně tak zlepšit nabídku zákazníkům."

 www.tesmedia.cz

Článek ze dne 22. ledna 2003 - středa