Globe Internet podepsal smlouvu s CZ.NIC a získal statut Registrátora .CZ domén

Svou činnost a přijímání žádostí na registraci nových .CZ domén za nižší ceny než nabízel dosavadní monopolní systém, zahájí registrátor Globe Internet (dle plánu spuštění nového systému decentralizované správy domén) v pondělí 13.10. 2003 ...

Společnost Globe Internet, provozovatel služby DOMÉNY.CZ, podepsala se sdružením CZ.NIC, z.s.p.o. smlouvu o spolupráci, v rámci níž jí byl přidělen statut registrátora pro doménová jména pod vrcholovou doménou .CZ.

Svou činnost a přijímání žádostí na registraci nových .CZ domén za nižší ceny než nabízel dosavadní monopolní systém, zahájí registrátor Globe Internet (dle plánu spuštění nového systému decentralizované správy domén) v pondělí 13.10. 2003.

Na serveru DOMÉNY.CZ ( http://domeny.cz ) zůstanou zachovány dvě možnosti registrace domény :

  • Standard - nabízí registraci nové domény za 500,- Kč a roční udržovací poplatek za 699,- Kč
  • Profi - je o 100,- Kč dražší (600,- / 799,- Kč), ale spolu s registrací je žadateli vystaven fyzický Certifikát o vlastnictví domény a nejsou účtovány žádné další poplatky za případně změny na doméně

Globe Internet také přichází s partnerským programem, který přináší zvýhodněné podmínky pro majitele více doménových jmen a pro společnosti, které registrují větší množství domén pro své zákazníky. Partnerský program je určen i pro stávající držitele nebo správce doménových jmen, kteří hodlají domény převést od současného registrátora - LRR (Last Resort Registry). Informace o partnerském programu budou k nalezení od pondělí 6.10. 2003 na adrese http://partner.domeny.cz.

O obchodních podmínkách spolupráce a o problematice doménových jmen se zájemci mohou informovat také osobně od 6.10 do 10.10. 2003 u stánku Globe Internet na veletrhu Invex 2003, který bude umístěn v Pavilonu Y (kruhový pavilon naproti pav. A).

"I když se nám bohužel nepodařilo na poslední Valné hromadě sdružení CZ.NIC prosadit nižší velkoobchodní ceny registrací, věřím, že aktuální snížení cen a lepší komunikace se zákazníky prostřednictvím určených registrátorů budou majitelům .CZ domén ku prospěchu," říká jednatel Globe Internet Jakub Ditrich.

Globe Internet je největším registrátorem domén na českém trhu. Ke dni zahájení činnosti registrátora Globe Internet bude k němu tedy automaticky převedeno cca 12.500 domén z LRR, u kterých je Globe Internet uveden jako plátce. Další domény si mohou majitelé z LRR převádět ke společnosti Globe Internet na základě
jednoduché žádosti. Informace budou průběžně uveřejňovány na adrese http://domeny.cz.

Globe Internet

Článek ze dne 6. října 2003 - pondělí

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Moderní trendy a zapojení ICT technologi...

Ještě dokonalejší vzdálená správa koncov...

Benefice ArtForum ICZ pomáhá projektu Mů...

V INVENTI pracuje 25 procent žen - dvojn...

SAS Visual Analytics v cloudu za zvýhodn...

Prestižní evropská cena za rozvoj cloudo...

RAD Studio 10.2 s podporou Linuxu

Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi

ČTÚ vyhlásil aukci kmitočtů v pásmu 3,7 ...

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...