logo itpoint.cz

GTS zajistí pokrytí signálem pro WiFi brněnské výstaviště

Celá otevřená plocha areálu bude pokryta bezdrátovou technologií WiFi (wireless fidelity) v pásmu 2,4 Ghz. Jednotlivé výstavní pavilony budou propojeny optickými vlákny. Společnost GTS se tak stala výhradním dodavatelem připojení k internetu pro všechny akce konané na brněnském výstavišti ...

Smlouvu o komplexním propojení veletržních ploch brněnského výstaviště podepsala společnost Veletrhy Brno, dříve BVV, s telekomunikačním operátorem GTS. Celá otevřená plocha areálu bude pokryta bezdrátovou technologií WiFi (wireless fidelity) v pásmu 2,4 Ghz. Jednotlivé výstavní pavilony budou propojeny optickými vlákny. Společnost GTS se tak stala výhradním dodavatelem připojení k internetu pro všechny akce konané na brněnském výstavišti.

"Důvodem, proč jsme se rozhodli zavést WiFi technologii v areálu výstaviště, byla jednoznačně snaha nabídnout našim zákazníkům, tedy vystavovatelům, to nejlepší a nejmodernější, co na trhu existuje. Nyní získají absolutní svobodu připojení v celém areálu bez hledání internetových přípojek," řekl Aleš Pohl, náměstek generálního ředitele společnosti Veletrhy Brno. "Současně s tímto krokem jsme také pro naše zákazníky výrazně zlevnili připojení k internetu. Myslím, že z toho je mimo jiné patrné, že naše "kamenné" veletržnictví se s internetem navzájem nepopírá, ale naopak, velmi vhodně doplňuje," dodal Pohl. V současné době jsou instalovány přístupové body v nejvíce vytížených pavilonech. Volné plochy výstaviště budou pokryty signálem pro mobilní vystavovatele a expozice na volných plochách nejpozději do konce května.

Vlastní bezdrátová síť GTS zatím pokrývá vybrané lokality v centru Prahy, v Brně a okolí, Břeclavi, Hodoníně, Uherském Hradišti, Třebíči a Jihlavě. Technologie WiFi zajišťuje přenosovou rychlost až 11 Mbit/s, vyznačuje se vysokou spolehlivostí, dosahem a bezpečností přenášených dat. Toto řešení podporují všechny běžné operační systémy.

Společnost Veletrhy Brno je nejvýznamnější veletržní správou v České republice. Organizuje ročně přes 40 veletržních projektů. Mezi nejprestižnější akce patří Mezinárodní strojírenský veletrh, Autosalon a Invex. Branami výstaviště projde každoročně jeden milion návštěvníků.

GTS

Článek ze dne 29. dubna 2003 - úterý