logo itpoint.cz

iDNES spouští anonymní připojení k Internetu

MAFRA a.s. spouští službu Internet iDNES, nové připojení k internetu. Jedinečnou vlastností nové služby je maximální důraz na jednoduchost, rychlost a anonymitu. Po uživatelích není vyžadována žádná registrace, znalost hesel ani cokoliv jiného. Stačí vytočit 971 101 201, zadat univerzální heslo idnes/idnes a můžete surfovat.

MAFRA a.s. - vydavatel deníku MF DNES a provozovatel zpravodajského portálu iDNES a Contactel, a.s. spouští službu Internet iDNES, nové připojení k internetu. Jedinečnou vlastností nové služby je maximální důraz na jednoduchost, rychlost a anonymitu. Po uživatelích není vyžadována žádná registrace, znalost hesel ani cokoliv jiného. Stačí vytočit 971 101 201, zadat univerzální heslo idnes/idnes a můžete surfovat.

Bezplatné připojení k internetu prostřednictvím telefonní linky (tj. jen za běžné poplatky za vytáčený přístup k internetu) poskytuje v ČR několik telekomunikačních společností i největších vyhledávačů. Společným rysem těchto nabídek je však nutnost registrace, založení uživatelského jména a hesla, nutnost sdělování více či méně osobních údajů a dalších kroků, které uživatele zdržují nebo obtěžují.

iDNES se proto rozhodl uvést na trh připojení, jehož hlavními znaky jsou jednoduchost, rychlost a anonymita. "Když to řeknu ošklivě, nás nezajímá, kdo jsou naši uživatelé. Může to být Pepa Vonásek, hacker nebo teta z Kanady, nám je to jedno. My je nechceme obtěžovat nevyžádanou reklamou, nechceme jim nic nutit, ale nabídnout lepší alternativu k současnému připojení," říká Petr Matoušek, šéf kreativy na iDNES.

Základní informace o připojení najdou uživatelé na http://internet.iDNES.cz a v pátečním vydání MF DNES.

Pro realizaci jednoduchého a anonymního připojení se iDNES spojil se společností Contactel. "Vybrali jsme si Contactel, protože při zachování našich náročných požadavků na kvalitu a ostatní parametry připojení dokázal nabídnout uživatelům i nám excelentní podmínky," zdůvodňuje volbu partnera Stanislav Holec, ředitel multimediální divize MAFRA, a.s.

"Jsme si jisti, že iDNES jako jeden z předních hráčů na českém internetovém trhu významně promluví do jeho dalšího vývoje. Jsme mimořádně potěšeni, že iDNES si pro svoji expanzi vybral právě Contactel", dodává Michal Čupa, generální ředitel Contactelu.

Jak se tedy připojit k internetu jednoduše, rychle a anonymně ?

Připojení Internet iDNES si můžete na svém počítači nastavit :

AUTOMATICKY na http://internet.idnes.cz

RUČNĚ

  1. zvolte dosavadní připojení k internetu nebo vytvořte nové s názvem Internet iDNES
  2. do okénka uživatelské jméno i heslo napište idnes
  3. jako telefonní číslo nastavte 971 101 201
  4. stiskněte tlačítko "vytočit" vlevo dole
  5. potvrďte dotazy na uložení telefonního čísla a hesla

iDNES

Článek ze dne 8. srpna 2003 - pátek