logo itpoint.cz

Informace o falešných emailech Microsoft Security Bulletin

Čas od času zlomyslní jedinci rozšiřují emaily, které předstírají, že se jedná o Microsoft Security Bulletin nebo Patch. Některé vybízejí uživatele ke stažení programu z internetu, jiné obsahují program infikovaný virem ...

Čas od času zlomyslní jedinci rozšiřují emaily, které předstírají, že se jedná o Microsoft Security Bulletin nebo Patch. Některé vybízejí uživatele ke stažení programu z internetu, jiné obsahují program infikovaný virem.

Zákazníci, kteří obdrží takový email, by jej měli smazat a za žádných okolností nestahovat nebo spouštět nabízený program.

Některé z těchto emailů předstírají, že jsou bezpečnostní záplatou pro Windows nebo Internet Explorer, jiné jsou více obecné. Existuje několik vodítek, které indikují, že se nejedná o pravý security bulletin nebo patch :

Microsoft nabádá zákazníky, aby zkontrolovali každý email, který se prezentuje jako Microsoft Security Bulletin za pomoci kroků dříve popsaných a kontrolou na webových stránkách Microsoft, které jsou určujícím zdrojem informací o bezpečnostních bulletinech Microsoft.

Více informací o virech a antivirovém software :

Jak můžete chránit váš počítač před viry :
http://www.microsoft.com/security/articles/remedies_viruses.asp

Antivirový software :
http://www.microsoft.com/security/articles/antivirus.asp

Microsoft

Článek ze dne 21. srpna 2003 - čtvrtek