logo itpoint.cz

Intel - 2. Čtvrtletí

Ve 2. čtvrtletí dosáhla společnost Intel výnosu 6,8 mld. dolarů a zisku na akcii 0,14 usd

Společnost Intel oznámila finanční výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku – příjmy dosáhly 6,8 miliard dolarů, což je oproti předchozímu čtvrtletí 1procentní nárůst, meziročně pak 8procentní. Hrubý zisk dosáhl ve druhém čtvrtletí 896 miliónů USD, což je ve srovnání s minulým čtvrtletím pokles o 2 procenta a meziročně nárůst o 101 procent. Zisk na akcii byl stejně jako v předchozím čtvrtletí 0,14 USD, ve srovnání s výnosem 0,07 USD ve druhém čtvrtletí roku 2002 se jedná o 100procentní nárůst.

 “Především díky dostatečně vysoké poptávce po IT produktech dopadlo toto čtvrtletí lépe než jsme očekávali. V meziročním srovnání jsme dosáhli dobrých výsledků,” řekl Craig R. Barrett, CEO společnosti Intel. “Pokračujeme v posilování našich pozic na rozvíjejících se trzích, rovněž obrat v regionu Asie a Pacifiku se neustále zvyšuje.” 

“Investice do výzkumu, vývoje a výrobních kapacit pomáhají i nadále zkvalitňovat produkty,” řekl Craig Barrett. “Trh výborně přijímá nové, výkonnější verze procesoru Pentium® 4 pro stolní počítače a mobilní technologii Intel® Centrino™ pro notebooky. Kromě toho jsme nedávno za značné podpory IT odvětví uvedly nový procesor Itanium® 2 pro špičkové podnikové výpočetní systémy. V době, kdy společnost Intel slaví své 35. výročí, důraz na výrobu špičkových produktů a technologií zůstává tou správnou strategií vedoucí k dlouhodobému úspěchu.”

 Výsledky druhého čtvrtletí minulého roku zahrnovaly náklady spojené se změnami v on-line službách ve výši 106 miliónů USD a odpisy nehmotného majetku ve výši 112 miliónů USD. Podrobné ekonomické údaje a předpokládaný vývoj jsou k dispozici v angličtině na adrese: http://www.intel.com/pressroom/archive/releases/20030715corp_a.htm

tisková zpráva Intel

Článek ze dne 21. července 2003 - pondělí