logo itpoint.cz

Intel a HP urychlují zavádění standardizovaných modulárních komunikačních řešení

Společnosti Intel a Hewlett-Packard spolupracují na vývoji standardizovaných komunikačních řešení, která pomohou výrobcům telekomunikačních zařízení snížit náklady na vývoj a zkrátit dobu potřebnou k uvedení nových produktů na trh. Tato spolupráce dále umožní telekomunikačním společnostem a poskytovatelům služeb rychlejší zavádění nových výnosných služeb.

Společnosti Intel a Hewlett-Packard spolupracují na vývoji standardizovaných komunikačních řešení, která pomohou výrobcům telekomunikačních zařízení snížit náklady na vývoj a zkrátit dobu potřebnou k uvedení nových produktů na trh. Tato spolupráce dále umožní telekomunikačním společnostem a poskytovatelům služeb rychlejší zavádění nových výnosných služeb.

Produkty a řešení, které z této spolupráce vzejdou, budou vybaveny procesory Intel® Itanium®, ostatními procesory architektury Intel a dalšími čipy společnosti Intel. Společnost HP chce co nejdříve nabídnout řešení založená na stojanových serverech RMS (Rack Mount Servers) a specifikacích architektury AdvancedTCA (Advanced Telecom Computing Architecture). Tyto produkty a řešení jsou navrženy tak, aby výrobcům zařízení umožnily zefektivnit konstrukci systémů - vytváří architekturu, která je opakovaně použitelná, flexibilní a univerzální a zároveň optimalizovaná pro bezdrátovou i kabelovou síťovou infrastrukturu, stejně jako pro aplikace na okraji podnikové sítě.

Společnost HP dále oznámila, že vysoce výkonný stojanový server založený na platformě Intel, cc3310, bude výrobcům telekomunikačních zařízení a telekomunikačním společnostem k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Společnost Intel jmenovala HP prvním členem aliance ICA (Intel Communications Alliance) se statutem Premier. ICA je a sdružení komunikačních firem, přidružených vývojářů a dodavatelů řešení, kteří sledují stejný cíl - přechod na standardizované modulární platformy. Na veletrhu SUPERCOMM společnost Intel poprvé představuje členy aliance ze všech částí světa - společnost HP v kategorii Premier a 40 dalších firem s přidruženým a řádným členstvím. Členové aliance se věnují vývoji standardizovaných modulárních komponent, platforem a řešení, které vyústí v širokou nabídku kompatibilních produktů, založených na deskách, procesorech a službách společnosti Intel.

"Výrobci telekomunikačních zařízení a telekomunikační společnosti si uvědomují hodnotu modulárních systémů, založených na dostupných, cenově výhodných, univerzálních a opakovaně použitelných hardwarových a softwarových komponentech," řekl Howard Bubb, viceprezident a generální ředitel, Network Processing Group společnosti Intel. "Díky nasazení čipů, softwaru a komponent modulární platformy, které dodává společnost Intel a další členové sdružení Intel® Communications Alliance, dokáží výrobci komunikačních systémů a telekomunikačních společností snížit náklady, zlepšit výkon a zkrátit dobu potřebnou k uvedení nových produktů a výnosných služeb na trh. "Již 25 let pomáhá společnost HP výrobcům zařízení a operátorům budovat pevné i mobilní infrastruktury a již delší dobu podporuje přesun směrem ke standardizovaným technologiím," řekl Sebastiano Tevarotto, viceprezident a generální ředitel Network and Service Provider Business Unit společnosti HP. "Ve spolupráci se společností Intel připravujeme systémy určené pro telekomunikační společnosti, které podle našich předpokladů výrazně posunou poměr cena/výkon v celém odvětví. Plně podporujeme aktivity sdružení Intel® Communications Alliance."

Kromě desetiletí zkušeností na poli telekomunikací a poskytovatelů služeb nabízí společnost HP širokou škálu síťových technologií, řešení a profesionálních služeb. Společnost HP a jejích 500 partnerů z řad dodavatelů řešení poskytují síťová zařízení a služby pro infrastrukturu pevných a bezdrátových sítí, síťové služby, systémy pro podporu podnikání, mobilní multimediální řešení a přístup koncových uživatelů k síťovým službám.

Společnost HP zajišťuje klíčové technologie pro oblast podnikání i osobního života. Nabízená řešení zahrnují IT infrastrukturu, osobní počítače a další přístupová zařízení, globální služby, práci s grafikou a tisk - pro běžné spotřebitele, podniky, malé i střední firmy. Během posledních čtyř kvartálů dosáhla společnost HP celkových výnosů 70,4 mld USD. Další informace o HP jsou dostupné na www.hp.com.

Sdružení Intel® Communications Alliance je součástí aktivit společnosti Intel, které směřují ke spolupráci vývojářů a celého odvětví na zavedení standardizovaných modulárních řešení a komponent. Další informace o sdružení Intel® Communications Alliance jsou dostupné na www.intel.com/go/ica.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Článek ze dne 10. června 2003 - úterý