logo itpoint.cz

Intel a Sun Microsystems spolupracují na zpřístupnění výkonných aplikací pro mobilní zařízení se systémem Java a procesory Intel Xscale

V rámci spolupráce obě společnosti zoptimalizují CLDC (Connected Limited Device Configuration) HotSpot™ implementaci pro procesory řady Intel XScale, kterými jsou vybavována mobilní zařízení jako mobilní telefony a PDA. Společnost Sun poté předá optimalizovanou VM (virtual machine) výrobcům mobilních zařízení. Díky této optimalizaci budou moci výrobci do svých zařízení velmi jednoduše integrovat software postavený na technologii Java, který zároveň poběží rychleji.

Společnosti Sun Microsystems a Intel Corporation oznámili zahájení spolupráce, která zpřístupní multimediální aplikace založené na technologii Java™ uživatelům mobilních zařízení s procesory Intel® XScale™.

V rámci této spolupráce společnosti Intel a Sun zoptimalizují CLDC (Connected Limited Device Configuration) HotSpot™ implementaci pro procesory řady Intel XScale, kterými jsou vybavována mobilní zařízení jako mobilní telefony a PDA. Společnost Sun poté předá optimalizovanou VM (virtual machine) výrobcům mobilních zařízení. Díky této optimalizaci budou moci výrobci do svých zařízení velmi jednoduše integrovat software postavený na technologii Java, který zároveň poběží rychleji.

"Spojením technologie XScale společnosti Intel a Sun CLDC HotSpot implementace se otevře prostor pro novou vlnu mobilních aplikací a inovací v segmentu mobilních zařízení," řekl Hans Geyer, viceprezident a generální ředitel PCA Components Group společnosti Intel. "Popularita a rozšířenost platformy Java tvoří společně s vysoce výkonnými procesory založenými na technologii Intel® XScale™ silnou kombinaci, která vývojářům mobilních aplikací umožní výrobu velmi zajímavých programů pro dnešní i budoucí zařízení."

"Ve spolupráci s firmou Intel bude společnost Sun schopna optimalizovat technologii Java tak, aby plně využila možností technologie Intel XScale. Tím vytvoříme pro výrobce mobilních zařízení vysoce výkonnou platformu," řekl Alan Brenner, viceprezident Consumer and Mobile Systems Group společnosti Sun Microsystems. "Dynamika technologie Java na trhu mobilních zařízení vytváří nové příležitosti pro výrobce zařízení, vývojáře aplikací i mobilní operátory."

CLDC HotSpot implementace je vysoce výkonná VM (virtual machine) určená pro trh spotřebních mobilních zařízení, jako jsou mobilní telefony, pagery a PDA. Procesory založené na technologii Intel XScale, včetně procesorů Intel PXA255, Intel PXA26x a nedávno uvedeného procesoru pro mobilní telefony Intel PXA800F, vytváří vysoce výkonnou platformu s nízkými nároky na napájení, určenou pro hlavní spotřebitelský trh. Výsledkem této spolupráce bude optimalizovaná platforma umožňující provoz funkčně bohatých a výkonných aplikací na mobilních zařízeních.

Optimalizace CLDC HotSpot implementace společnosti Sun pro procesory Intel XScale bude OEM výrobcům dostupná pravděpodobně v příštím čtvrtletí tohoto roku. Uvedení mobilních telefonů s touto optimalizací se potom očekává koncem roku.* Spolupráce společností Sun a Intel se týká rovněž optimalizace budoucích produktů.

Společnost Sun Microsystems, Inc. se od samého počátku v roce 1982 řídí heslem "Síť = počítač" (The Network Is The Computer) a vypracovala se tak na předního dodavatele výkonného hardwaru, softwaru a služeb, které umožňují spolehlivý provoz sítě (make the Net work). Společnost Sun je přítomna ve více než 100 zemích a další informace o ní naleznete na webových stránkách http://sun.com.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Intel & Sun Microsystems

Článek ze dne 11. června 2003 - středa