logo itpoint.cz

Intel nabízí optimalizační sadu pro mobilní telefony a PDA

Společnost Intel uvedla nové optimalizační sady, které vývojářům bezdrátových aplikací pomohou maximalizovat výkon a minimalizovat spotřebu energie u softwaru pro mobilní telefony a PDA využívající procesory založené na technologii Intel® Xscale™ ...

Společnost Intel uvedla nové optimalizační sady, které vývojářům bezdrátových aplikací pomohou maximalizovat výkon a minimalizovat spotřebu energie u softwaru pro mobilní telefony a PDA využívající procesory založené na technologii Intel® Xscale™.

Výsledky předběžných testů zkušebních verzí těchto sad u dodavatelů softwaru vykazují zvýšení výkonu o více než 50 procent v případě her pro mobilní zařízení až po dvacetinásobné zrychlení při rozpoznávání otisků prstů. Kromě toho další společnosti, včetně výrobců softwaru pro videokonference, dosáhly 25-ti procentního prodloužení provozu na baterie.

"Smysl optimalizačních sad je jasný : umožnit celému odvětví vyrábět nejlepší možné mobilní telefony a PDA," řekl Tony Sica, viceprezident a ředitel marketingu Wireless Communications a Computing Group společnosti Intel. "Zavádění zdokonalených datových sítí otevírá softwarovým vývojářům jedinečnou příležitost - když spojí moderní technologie a kreativitu, vytvoří nový segment zajímavých aplikací. Kombinace nových optimalizačních sad a procesorů založených na technologii Intel® XScale™ vytváří prostředí s takovými schopnostmi a výkonem, které umožní zavedení těchto nových aplikací a služeb."

Nové optimalizační sady zahrnují rovněž Pocket PC* PDA založené na procesoru Intel® PXA255 umožňující nahrání a testování aplikací, dále řadu softwarových nástrojů a CD s podpůrnými materiály. Nástroje společnosti Intel zahrnují Intel® VTune™ Performance Analyzer a Intel® C++ Compiler for Microsoft* eMbedded* Visual C++*. CD obsahuje dokumentaci o optimalizaci, softwarové vývojářské kity, zdrojové kódy a odkazy na další materiály společnosti Intel věnující se optimalizaci. Optimalizační sady jsou již nyní dostupné na www.shop-intel.com/shop/product.asp za cenu 999 USD.

Nové sady budou zahrnovat další handheldy a bezdrátová mobilní zařízení využívající nejnovější procesory s technologií Intel® XScale™ a podporu operačních systémů jako Microsoft* Smartphone, Linux a Palm OS.

Tyto sady jsou nejnovějším přírůstkem v řadě aktivit zaměřených na zdokonalení bezdrátových aplikací pro technologie Intel. Společnost Intel založila po celém světě řadu laboratoří věnujících se optimalizaci, aby vývojářům zajistila technické nástroje, podporu vývoje a technologické materiály. Intel má laboratoře ve městech Chandler (USA), Stockholm (Švédsko) a Sao Paulo (Brazílie).

Technologie Intel XScale a Intel PCA

Procesory Intel založené na technologii Intel XScale byly navrženy pro řadu nových produktů předních výrobců kapesních počítačů a mobilních telefonů. Mikroarchitektura Intel Xscale je klíčovým komponentem architektury Intel® PCA (Intel® Personal Internet Client Architecture), což je platforma společnosti Intel pro novou generaci mobilních internetových zařízení. Intel® PCA Developer Network je internetová komunita určená pro vývojáře aplikací, výrobce zařízení, dodavatele vývojářských nástrojů a poskytovatele služeb věnující se vývoji řešení založených na Intel PCA. Do dnešního dne se do Intel PCA Developer Network zapojilo více než 4 500 společností a zpřístupnilo zde návrhy více než 750 hardwarových a softwarových řešení.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů.

Intel

Článek ze dne 12. srpna 2003 - úterý