logo itpoint.cz

Intel slaví 35 let inovací

Společnost Intel Corporation ve svém ústředí zahájila první z řady celosvětových událostí k příležitosti oslav prvních 35 let společnosti slavnostním uložením svých technologicky nejpokročilejších produktů do pamětní schránky ...

Společnost Intel Corporation ve svém ústředí zahájila první z řady celosvětových událostí k příležitosti oslav prvních 35 let společnosti slavnostním uložením svých technologicky nejpokročilejších produktů do pamětní schránky.

Dva ze zakladatelů společnosti, Gordon Moore, bývalý předseda představenstva společnosti Intel a Andy Grove, současný předseda představenstva, ve svých vystoupeních k 35. výročí společnosti vzpomněli na počátky, kdy se firma objevila na trhu jako nový subjekt ze Silicon Valley, vytvořila mikroprocesor a postupně se stala největším výrobcem čipů na světě. Spolu s nimi se této slavnostní příležitosti účastnili i Craig Barrett, generální ředitel (CEO) společnosti Intel a Paul Otellini, předseda představenstva a výkonný předseda (COO) společnosti Intel.

Společnost Intel, založená koncem roku 1968 společníky Robertem Noycem, Gordonem Moorem a Andy Grovem, se rozrostla na 78,000 zaměstnanců a působí ve více než 40 zemích. Zaměstnanci z celého světa budou tento týden oslavovat své působení ve společnosti Intel. Jsou mezi nimi i dlouholetí zaměstnanci jako Paul Metrovich, veterán působící ve společnosti Intel již 34 let, který osobně zná prvních 150 zaměstnanců společnosti Intel, zaměstnanec Logan Sage
(s pořadovým číslem 177) a zaměstnanec Tony Martinez (č. 227).

"Máme základ skvělé třicetipětileté historie, který připravil půdu pro myšlenky a inovace, jež udrží společnost Intel na samém vrcholu velice konkurenčního, celosvětového průmyslu," prohlásil Barrett. "Doslova jsme změnili svět a v jeho proměňování budeme pokračovat. A právě to oslavujeme."

Pamětní schránka obsahuje předměty dodané z pracovišť společnosti Intel celého světa včetně technologicky špičkové křemíkové podložky ("waferu") o průměru 300 mm z Oregonu, mikroprocesoru z Číny a novin z Kostariky. Dřevěná vyřezávaná skřínka z olivovníku pochází z Izraele - domova jednoho z nejdůležitějších konstrukčních středisek mobilní technologie Intel® Centrino™ - a obsahuje kovovou plastiku holubice symbolizující naději Izraele v mírovou budoucnost. Pamětní schránka bude otevřena v roce 2018 při příležitosti 50. výročí společnosti Intel.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů a je také předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů.

Intel

Článek ze dne 17. července 2003 - čtvrtek