logo itpoint.cz

Intel uvádí modulární komunikační platformy pro telekomunikační průmysl

Společnost Intel oznámila, že spolupracuje se společnostmi Alcatel, HP a dalšími na vývoji modulárních komunikačních systémů, které by uspokojily stoupající poptávkou po standardizované, modulární komunikační infrastruktuře pro odvětví telekomunikací. Tato řešení jsou založena na průmyslových standardech, včetně architektury AdvancedTCA (Advanced Telecom Computing Architecture), stojanových serverech RMS (Rack Mount Servers) a procesorech Intel.

Společnost Intel oznámila, že spolupracuje se společnostmi Alcatel, HP a dalšími na vývoji modulárních komunikačních systémů, které by uspokojily stoupající poptávkou po standardizované, modulární komunikační infrastruktuře pro odvětví telekomunikací. Tato řešení jsou založena na průmyslových standardech, včetně architektury AdvancedTCA (Advanced Telecom Computing Architecture), stojanových serverech RMS (Rack Mount Servers) a procesorech Intel.

Společnost Intel dále oznámila zahájení dodávek serverů pro telekomunikační společnosti druhé generace, které plně odpovídají požadavkům tohoto průmyslu na spolehlivost a odráží cíl společnosti Intel, zajistit dostupnější a výkonnější komponenty telekomunikační modulární technologie.

Platformy a řešení založená na platformě Intel, dodávaná různými výrobci hardwaru, softwaru či dodavateli řešení, vnášejí do odvětví telekomunikací stejnou možnost volby, snížení nákladů a výhody modulární konstrukce, jaká již existuje v segmentu podnikových systémů. Výsledná řešení umožní telekomunikačním společnostem a poskytovatelům služeb zkrátit dobu potřebnou k uvedení nových výnosných služeb na trh.

Na veletrhu Supercomm uvedla společnost Intel server pro telekomunikační průmysl TIGPR2U, který využívá procesor Intel® Xeon™ s taktem 2,4 GHz a patří do nové generace serverů pro telekomunikační průmysl, které jsou certifikované podle NEBS specifikací (Network Equipment Building System). Tyto nové servery přinášejí do odvětví telekomunikací standardizovanou modulární platformu serverů pro provoz kabelových i bezdrátových aplikací. Řešení certifikovaná podle NEBS odpovídají velmi přísným požadavkům telekomunikačního trhu na spolehlivost a odolnost v náročnějším prostředí.

Společnost HP dále oznámila, že vysoce výkonný stojanový server založený na platformě Intel, cc3310, bude výrobcům telekomunikačních zařízení (TEM) a telekomunikačním společnostem k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku. HP plánuje zahrnout architekturu AdvancedTCA do svého portfolia integrovaných telekomunikačních řešení. AdvancedTCA specifikace určují jednotné rozměry desek a šasi pro tuto telekomunikační infrastrukturu.

"Výrobci telekomunikačních zařízení a telekomunikační společnosti hledají způsoby snížení nákladů při souběžném zvyšování výnosů," řekl Howard Bubb, viceprezident a generální ředitel Network Processing Group společnosti Intel. "Při využití standardizovaného modulárního systému od firem spolupracujících se společností Intel, mohou výrobci zařízení zajistit telekomunikačním společnostem taková řešení, která sníží investice až o 35 % a provozní náklady o 20 až 25 %."

Špičkový výkon modulárních serverů

Server pro telekomunikační průmysl TIGPR2U je vybaven dvěma procesory Intel® Xeon™ na 2,4 GHz a ve stojanovém provedení o velikosti 2U je určen pro telekomunikační služby, messaging, bezdrátový messaging a předplacené hlasové služby. Kromě toho je vhodný do základní infrastruktury, jako je směrování a přepínání hovorů, správa sítě i jednotlivých komponent a bezdrátová infrastruktura. Server TIGPR2U je dostupný za nižší cenu, než produkty z předchozí generace, což činí jeho poměr cena/výkon ještě zajímavějším.

Společnost Alcatel začala server TIGPR2U s operačním systémem Linux využívat ve své softwarové architektuře Multimedia Messaging Services (MMS) Proxy. Alcatel spolupracoval při testování výkonu a spolehlivosti tohoto serveru se společností Tolly Group a výsledky ukazují výrazný nárůst výkonu. "Společnosti Alcatel a Intel úzce spolupracovaly na uvedení průlomové technologie pro tržní segment MMS, která je založena na softwarové platformě Alcatel Nx Proxy a NEBS kompatibilních serverech a procesorech společnosti Intel. Chtěli jsme rovněž prokázat, že softwarová architektura Alcatel MMS Proxy zajišťuje nejvyšší výkon, dostupnost a robustnost, společně s vysokou škálovatelností a nízkými náklady na vlastnictví," řekl Denis Attal, viceprezident Mobile Applications společnosti Alcatel. "Během dlouhodobého testování zpracovalo řešení Alcatel MMS na každé serverové desce až 47 MMS zpráv za sekundu. Tento výsledek představuje naprostý průlom a stanovuje nový výkonnostní standard."

Čipy pomáhají modulární koncepci

Kromě nového NEBS-certifikovaného serveru nabízí společnost Intel i další modulární prvky pro telekomunikační odvětví, včetně ucelené řady síťových procesorů. Souběžně řada OEM výrobců, včetně firem Avici, Samsung a US Robotics ohlásila vývoj produktů využívajících síťové procesory Intel.

"Díky využití vysokého výkonu programovatelných síťových procesorů společnosti Intel v naší platformě MSC™ Multi-Service Connect linecard, jsme byli schopni zajistit klientům velmi rychle vysoce flexibilní platformu, umožňující zákazníkům propojit různorodé služby, jako je ATM, frame relay a IP do jediné vysoce spolehlivé, vysokorychlostní IP/MPLS páteře, což eliminuje náklady a komplikace způsobované provozem paralelních páteřních sítí," řekl Dr. Chris Gunner, senior viceprezident výzkumu a vývoje společnosti Avici Systems.

Společnosti Avici a US Robotics představí své nově ohlášené produkty na stáncích na veletrhu Supercomm. (Avici: stánek č. 23837, US Robotics č. 10819)

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Intel, Pentium, Xeon a IXP jsou ochranné známky nebo registrované značky společnosti Intel nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

Intel

Článek ze dne 6. června 2003 - pátek