logo itpoint.cz

Intel zpřístupňuje technologii Hyper-Threading pro běžné podnikové i domácí uživatele

Když si podnikové IT oddělení zvolí PC s procesorem Intel® Pentium® 4 s HT technologií, získá vyšší výkon a rychlejší odezvu. Přitom minimalizuje vliv nezbytných úloh probíhajících na pozadí, jako je antivirová kontrola, kódování komunikace a komprese, což vede k vyšším výkonům, snazší správě a celkově bezpečnějšímu prostředí ...

Společnost Intel uvádí tři nové procesory Intel® Pentium® 4 s technologií Hyper-Threading (HT)**, které společně s trojicí nových čipových sad otevírají prostor k výrobě rychlejších a funkčně bohatších podnikových i domácích počítačů v cenové hladině běžných, již dnes dostupných modelů. Nové procesory Intel Pentium 4 - 2,80C, 2,60C a 2,40C GHz - jsou vybaveny HT technologií a zdokonalenou 800MHz systémovou sběrnicí, která umožňuje rychlejší výměnu informací.

Čipové sady Intel® 865G a 865PE, dříve známé pod kódovým označením Springdale, podporují technologii Hyper-Threading, zdokonalenou 800MHz systémovou sběrnici a další moderní funkce zajišťující uživatelům stolních počítačů špičkový výkon. Tyto čipsety zvyšují produktivitu a zaručují širší multimediální, herní a přenosové možnosti.

Čipová sada 865G zároveň otevírá nový program Intel® Stable Image Platform, který byl představen v únoru na Intel Developer Forum. Tento program, dříve známý pod kódovým označením Granite Peak, zaručuje podnikovým zákazníkům neměnnost čipových sad a příslušných ovladačů minimálně po dobu 12 měsíců. V rámci tohoto programu mají IT manageři zaručenou stabilitu softwarového vybavení, což jim zjednoduší správu, rozšiřování a údržbu počítačové základny.

Kombinace technologie Hyper-Threading, rychlejší systémové sběrnice a moderních technologií jako integrovaná grafika a gigabitový Ethernet - plus nový stabilizační program - činí z této platformy ideální řešení pro vybavování nebo modernizaci PC ve velkých podnicích i malých firmách.

"Když si podnikové IT oddělení zvolí PC s procesorem Intel® Pentium® 4 s HT technologií, získá vyšší výkon a rychlejší odezvu. Přitom minimalizuje vliv nezbytných úloh probíhajících na pozadí, jako je antivirová kontrola, kódování komunikace a komprese, což vede k vyšším výkonům, snazší správě a celkově bezpečnějšímu prostředí," řekl Louis Burns, viceprezident a generální ředitel Desktop Platforms Group společnosti Intel. "Platforma vybavená technologií Hyper-Threading a čipovou sadou Intel 865 je výsledkem slibu společnosti Intel zvyšovat produktivitu IT i koncových uživatelů, při současném snižování nákladů na provoz podnikových PC, a to ve všech cenových kategoriích".

Domácím uživatelům otevírají počítače s novou HT technologií možnost dělat více věcí najednou, a to bez negativního dopadu na výkon počítače. Je možné například plynule nahrávat televizní vysílání (funkce videorekordéru) a zároveň hrát hru s nezměněnou kvalitou zobrazení, lze se také bavit s oblíbenou hrou a současně na pozadí komprimovat nejnovější hudební nahrávky. Nové platformy otevírají rovněž nové možnosti při střihu domácího videa a výrobě DVD filmů pro přátele a příbuzné.

Čipové sady Intel 865G a 865PE jsou navrženy zvláště pro procesory Intel Pentium 4 s HT technologií a zdokonalenou 800MHz systémovou sběrnicí společnosti Intel. Obsahují rovněž vysoce výkonné grafické rozhraní AGP 8x umožňující špičkové zobrazení, integrované vysokorychlostní rozhraní USB 2.0* a řadič Serial ATA s přenosem 1,5 Gb/s (150 MB/s). Společnost Intel dodává tyto čipsety volitelně se zabudovanou technologií RAID, která k urychlení práce s daty využívá nejnovější Serial ATA 1,5Gb/s rozhraní. Kromě toho byla také uvedena čipová sada Intel® 865P obsahující výše zmíněné funkce a podporu 400MHz a 533MHz systémové sběrnice společnosti Intel.

Čipová sada Intel 865G podporuje dvoukanálovou DDR400/333/266 paměť, což zajišťuje mimořádný výkon v celé řadě multimediálních a náročných 3D aplikací. Obsahuje zároveň integrovanou grafiku nové generace, nazvanou Intel® Extreme Graphics 2, která je určena pro podnikové a domácí stolní počítač v segmentu vysokoobrátkového trhu. Platformy založené na procesoru Pentium 4 s HT technologií a čipové sadě Intel 865 jsou dobře připraveny na příští generaci síťových technologií - na Gigabit Ethernet. Počítače postavené na této platformě umožňují v kombinaci s gigabitovým Ethernet provádět náročné síťové úkony jako třeba zálohování rychleji a paralelně s prací v databázi nebo jinými výpočetně náročnými činnostmi. Čipset 865G je zároveň vybaven samostatnou síťovou sběrnicí založenou na nové architektuře CSA (Communications Streaming Architecture) společnosti Intel. Na Gigabit Ethernetu zajišťuje architektura CSA ve spolupráci se síťovým řadičem Intel® PRO/1000 CT Desktop Connection oproti stávajícím PCI řešením dvojnásobnou šíři přenosového pásma.

Čipová sada Intel 865PE s podporou 800MHz systémové sběrnice a dvoukanálové DDR400 paměti spolupracuje s moderními AGP 8x grafickými kartami, což zákazníkům dává vysokou flexibilitu a zajišťuje vyšší výkon v graficky náročných aplikacích. Třetí čipset, Intel 865P, podporuje dvoukanálovou DDR333/266 paměť, AGP 8x grafické karty a systémové sběrnice s taktem 533 a 400 MHz.

Pro výrobce počítačů a systémové integrátory společnost Intel rovněž nabízí pět základních desek: ATX desky Intel D865PERC, D865PERL a D865GBF a menší micro-ATX desky Intel D865PESO a D865GLC.

Intel

Článek ze dne 26. května 2003 - pondělí