logo itpoint.cz

Intel zvyšuje výkon a bezpečnost mobilní technologie Intel Centrino

Výkon mobilní technologie Intel Centrino se zvyšuje s příchodem nového procesoru s taktem 1,70 GHz, nízkonapěťového procesoru na 1,20 GHz a ultra-nízkonapěťového modelu běžícího na 1,0 GHz. V průběhu tohoto měsíce společnost Intel uvolní aktualizovaný síťový software, který rozšiřuje zabezpečovací funkce o funkce určené k ochraně informací přenášených během připojování k bezdrátové síti ...

Společnost Intel představila další navýšení výkonu mobilní technologie Intel® Centrino™ a rozšíření podpory pro robustní standardy bezdrátové bezpečnosti. Klíčové tržní ukazatele hovoří jasně o úspěšném přijetí systémů založených na této nové technologii.

Výkon mobilní technologie Intel Centrino se zvyšuje s příchodem nového procesoru s taktem 1,70 GHz, nízkonapěťového procesoru na 1,20 GHz a ultra-nízkonapěťového modelu běžícího na 1,0 GHz. V průběhu tohoto měsíce společnost Intel uvolní aktualizovaný síťový software, který rozšiřuje zabezpečovací funkce o funkce určené k ochraně informací přenášených během připojování k bezdrátové síti. V době jejího uvedení, v březnu tohoto roku, bylo k dispozici 34 systémů vybavených mobilní technologií Intel Centrino.

Dnes dodávají výrobci počítačů celosvětově 58 různých modelů a společnost Intel očekává, že do konce tohoto roku bude dostupných více než 125 různých produktů. Provedení těchto systémů sahá od Tablet PC, přes tenké a lehké modely s velkými displeji, až po ultra-mobilní systémy s hmotností pod 2 kg. V některých případech dokáží tyto mobilní systémy pracovat na jedno nabití baterií i více než pět hodin. Důležité je i to, že společnost Intel dosud prověřila kompatibilitu mobilní technologie Intel Centrino na více než 14 000 hotspotech po celém světě, čímž překročila původní letošní cíl 10 000 testovaných přípojných míst.

"Počínaje výrobci počítačů, přes poskytovatele služeb, až po letiště, hotely a obchody sledujeme úspěšné přijetí mobilní technologie Intel Centrino," řekl Anand Chandrasekher, viceprezident Mobile Platforms Group společnosti Intel. "Spotřebitelé stejně jako firemní odborníci si cení výhod práce bez kabelů a napájení, kterou společně se špičkovým výkonem a jedinečnou konstrukcí umožňuje mobilní technologie Intel Centrino."

Během tohoto měsíce uvolní společnost Intel aktualizovaný síťový software, který poskytne rozšířenou podporu pro zabezpečovací funkce mobilní technologie Intel Centrino. Tato softwarová aktualizace, určená pro síťové rozhraní Intel PRO/Wireless 2100 (Intel PRO Network Connection software V7.1), zajišťuje podporu nejnovějších vylepšení bezpečnosti bezdrátových LAN sítí, jako je např. chráněný přístup WPA (Wi-Fi Protected Access*).

Protože byl tento síťový software v oblasti WPA certifikován Wi-Fi Alliancí* a důkladně prověřen společností Intel, zajistí uživatelům přenosných počítačů špičkovou kompatibilitu. Kromě toho by měli výrobci počítačů verze softwaru obsahující Cisco* Compatible Extensions (jako je LEAP a CKIP) rovněž certifikovat prostřednictvím programu Cisco Compatible program. Všechna tato vylepšení zdokonalují autorizaci a kódování spojení realizovaných prostřednictvím bezdrátových LAN sítí.

Mobilní technologie Intel Centrino je nejlepší technologie společnosti Intel pro přenosné počítače, je optimalizována pro tenké a lehké přenosné počítače, miniaturní a sub-notebooky a Tablet PC. Prodávaná sada zahrnuje čipovou sadu z rodiny Intel® 855, síťové rozhraní Intel® PRO/Wireless 2100 a procesor Intel® Pentium® M s taktem 1,70 GHz, nízkonapěťový procesor na 1,20 GHz a ultra-nízkonapěťový model na 1,0 GHz. Při odběru 1 000 kusů stojí 694, 341, resp. 319 USD. Tato cena zahrnuje všechny tři komponenty (procesor, čipovou sadu a bezdrátovou komunikaci), které dohromady tvoří mobilní technologii Intel Centrino. Společnost Intel rovněž prodává jednotlivé komponenty samostatně.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů.

Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Článek ze dne 4. června 2003 - středa