logo itpoint.cz

Intelsat kupuje další komunikační družice

Společnost nabízí, prostřednictvím své globální satelitní sítě čítající 26 družic, které se nacházejí na nejvýznamnějších oběžných drahách, různé komunikační služby, jako například telefonování, přenos dat a videa, či správu firemních komunikačních sítí. Zákazníci společnosti Intelsat z více než 200 zemí na celém světě spoléhají na kvalitní a spolehlivé komunikační služby s celosvětovým dosahem od této globální firmy.

Společnost Intelsat Ltd., vedoucí světová firma v oblasti poskytování satelitní komunikace, dnes oznámila, že podepsala s firmou Loral Space & Communications definitivní dohodu o koupi šesti družic a příslušných práv k jejich oběžným drahám. Hodnota celé transakce činí přibližně jednu miliardu dolarů. Společnost Intelsat poskytuje své služby zákazníkům ve 200 zemích celého světa.

Po dokončení transakce bude Intelsat v rámci své globální sítě spravovat celkem 26 družic, dosáhne stoprocentního pokrytí satelitním signálem na důležitém severoamerickém trhu a získá nové zákazníky pro své služby v oblasti kabelové televize a vysílání. Dle podmínek smlouvy se celková hodnota transakce může, v závislosti na skutečných obchodních výsledcích, ještě zvýšit či snížit.

Ze šesti družic, které jsou předmětem této smlouvy, jsou čtyři v plném provozu a vypuštění zbývajících dvou se plánuje v příštím roce na oběžné dráhy v oblasti Severní Ameriky. Čtyři již fungující družice slouží pro přenos signálu kabelové televize a dat v Severní Americe. Společnost Intelsat převezme odpovědnost za vypuštění a pojištění jedné z družic, které jsou nyní ve výstavbě, a zaplatí firmám Space Systems/Loral, jež tyto družice staví, 100 milionů dolarů za vybudování a úpravu této družice dle
požadavků společnosti Intelsat.

Conny Kullman, generální ředitel společnosti Intelsat, k tomu řekl : "Intelsat se v duchu své strategie zaměřuje na hledání příležitostí, které by nám umožnily rozvíjet naše služby a dále rozšiřovat naši působnost. Pokud se tato transakce uskuteční, bude splňovat oba dva výše uvedené body a posílí naši pozici světové jedničky v oblasti poskytování služeb satelitní komunikace. V rámci transakce získáme severoamerickou satelitní síť, kterou by v této podobě bylo téměř nemožné budovat na zelené louce. Nová síť bude co nejrychleji integrována do naší stávající satelitní sítě. Těšíme se na to, až severoamerickým zákazníkům budeme moci nabídnout naše spolehlivé, dokonalé služby a zkušenosti, které poskytujeme již téměř 40 let. Naši dosavadní i budoucí zákazníci budou moci využívat globálního přístupu a nových technologií a infrastruktury, do kterých pravidelně investujeme. Tato transakce přichází v období, kdy se modernizace družicových systémů společnosti Intelsat již blíží k závěru. Díky tomu máme velké množství volných finančních prostředků a financování této transakce výrazně nezatíží naši účetní rozvahu."

Společnost Loral podala, podle kapitoly 11 Konkurzního zákona USA, dobrovolnou žádost o reorganizaci společnosti. Předpokládá se, že celá akvizice proběhne po ukončení aukčního procesu, dle článku 363 (b) Konkurzního zákona USA. Pokud Konkurzní soud schválí celou transakci, bude k jejímu uskutečnění nutné získat další povolení od příslušných státních orgánů a splnit další podmínky. Transakci musí rovněž schválit akcionáři společnosti Intelsat. Společnost již zajistila potřebné finanční prostředky a
její správní rada transakci schválila. Intelsat předpokládá, že všechny podmínky nutné pro úspěšné dokončení transakce, budou splněny v polovině roku 2004. Mezi kupované družice patří Telstar 4, Telstar 5, Telstar 6 a Telstar 7, které pokrývají signálem Severní Ameriku a nacházejí se na následujících oběžných drahách :

Akvizice rovněž zahrnuje dvě družice - Telstar 8 a Telstar 13, které jsou v současnosti ve výstavbě. Očekává se, že Telstar 8 bude vypuštěna na oběžnou dráhu na 89 stupních západně a Telstar 4 se přesune na oběžnou dráhu na 77 stupňů západně. Kupované družice, které jsou v současné době v provozu, přenášejí jednak vysílací signály předních operátorů kabelové televize a také zajišťují provoz soukromých datových sítí, jako například CBS nebo Fox Broadcasting. Celková nasmlouvaná kapacita
těchto družic činí zhruba 550 milionů dolarů. Průměrná životnost družice na oběžné dráze je 13,7 let. Společnost Morgan Stanley je výhradním finančním poradcem a partnerem společnosti Intelsat pro tuto transakci. Právními poradci společnosti Intelsat je firma Sullivan & Cromwell LLP. Financování celé transakce bude zajišťovat konsorcium bank Citigroup, BNP Paribas a Morgan Stanley.

Společnost Intelsat Ltd. nabízí, prostřednictvím své globální satelitní sítě čítající 26 družic, které se nacházejí na nejvýznamnějších oběžných drahách, různé komunikační služby, jako například telefonování, přenos dat a videa, či správu firemních komunikačních sítí. Zákazníci společnosti Intelsat z více než 200 zemí na celém světě spoléhají na kvalitní a spolehlivé komunikační služby s celosvětovým dosahem od této globální firmy.

Intelsat

Článek ze dne 17. července 2003 - čtvrtek