Internet po kabelu - už 30 000 předplatitelů

Vysokorychlostní internet po kabelovém televizním rozvodu si v České republice předplácí již přes třicet tisíc domácností a firem. Oznámila to Česká asociace kompetitivních komunikací, která sdružuje hlavní společnosti provozující kabelové systémy v České republice - UPC Česká republika a.s., Karneval a SELF servis. Třicátým tisícím předplatitelem se v minulém týdnu stal Zdeněk Tvarůžek z Rosic v Jihomoravském kraji.

Vysokorychlostní internet po kabelovém televizním rozvodu si v České republice předplácí již přes třicet tisíc domácností a firem. Oznámila to Česká asociace kompetitivních komunikací (ČAKK), která sdružuje hlavní společnosti provozující kabelové systémy v České republice - UPC Česká republika a.s., Karneval a SELF servis. Třicátým tisícím předplatitelem se v minulém týdnu stal Zdeněk Tvarůžek z Rosic v Jihomoravském kraji.

Podle ČAKK je počet připojení na internet prostřednictvím kabelových sítí pravděpodobně ještě o několik tisíc vyšší, vezmou-li se do úvahy další kabelové televize, které nejsou členy Asociace. Jen členové ČAKK přitom vykazují více než sto nových připojení denně.

Podle Zdeňka Vaníčka, prezidenta ČAKK, jde o nesporně velký úspěch největších domácích společností provozujících služby po širokopásmových sítích. Svými aktivitami totiž za českou stranu konkrétně přispívají k naplnění ambiciózních cílů Evropské unie zakotvených v Lisabonské iniciativě a programu eEurope 2005 - rozvinout elektronickou komunikaci po širokopásmových sítích a umožnit přístup k rychlému Internetu maximálnímu počtu obyvatel v Evropě. "Jsem opravdu velmi rád, že tak důstojně oslavíme Mezinárodní den širokopásmových služeb, vyhlášený z iniciativy člena Komise Evropských společenství Erkii Liikanena," říká Zdeněk Vaníček a upřesňuje, že jde o 28. říjen.

S rozvojem internetu po kabelových sítích je spokojen rovněž předseda představenstva ČAKK Luboš Řežábek: "Vysokorychlostní internet na sítích kabelových operátorů se stává stále významnějším produktem v jejich nabídce. Kvalitou a dostupností je razantně konkurenceschopný a pomáhá i významně šířit internetovou gramotnost. Je naší prioritou dále rozšiřovat oblasti s jeho nabídkou."

Miroslav Svoboda a Jan Dašovský, majitelé společnosti SELF servis se sídlem v Brně, která jubilejního zákazníka k rychlému Internetu připojila, prohlásili : "Je nám velkým potěšením, že internetový jubilant je zákazníkem právě naší společnosti. Znamená to také, že nejen abonenti z "velkých" měst mohou být připojeni na vysokorychlostní Internet, ale že to mohou být i obyvatelé malých měst a obcí. Domnívám se, že všichni operátoři, kteří se na akci podíleli a jsou profesně sdruženi v ČAKK, velkou mírou přispívají k tomuto jistě významnému úspěchu zavádění nových technologií elektronických komunikací do praxe."

Jubilejní třicátý tisící zákazník Zdeněk Tvarůžek získal zdarma roční připojení na Internet.

František Malina
předseda PR komise ČAKK

Česká asociace kompetitivních komunikací

Článek ze dne 27. října 2003 - pondělí

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...