logo itpoint.cz

INVEX 2003 - účast Intelu ve znamení wireles

Společnosti WideNet a Veletrhy Brno za podpory společnosti Intel v pavilonu Y uvedou projekt "WiFi LiFe 2003 … powered by Intel® Centrino™". Cílem projektu je představení nejrychleji se rozvíjejícího trendu v IT - bezdrátových sítí WLAN a způsobů jejich využití: využití bezdrátově komunikujících zařízení v domácnostech, bezdrátový Internet, služby pro poskytovatele internetových služeb.

Letošní účast společnosti Intel na mezinárodním veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX 2003 bude v duchu mobilní technologie Intel® Centrino™. Společnosti WideNet a Veletrhy Brno za podpory společnosti Intel v pavilonu Y uvedou projekt "WiFi LiFe 2003 … powered by Intel® Centrino™". Cílem projektu je představení nejrychleji se rozvíjejícího trendu v IT - bezdrátových sítí WLAN a způsobů jejich využití: využití bezdrátově komunikujících zařízení v domácnostech, bezdrátový Internet, služby pro poskytovatele internetových služeb (ISP).

Pod značkou mobilní technologie Intel Centrino je soustředěno úsilí společnosti Intel zajistit optimální bezdrátové řešení vhodné pro stále mobilnější svět. Mobilní technologie Intel Centrino byla navržena tak, aby zajistila zcela novou kategorii mobilních možností, kombinuje procesor s malou spotřebou energie a vysokým výkonem s komponenty, které v harmonické spolupráci zajistí plnou bezdrátovou mobilitu. Součástí mobilní technologie Intel Centrino je nový mobilní procesor Intel® Pentium® M, související čipsety a funkce bezdrátových sítí podle standardu 802.11. Kromě bezdrátových komunikací je mobilní technologie Intel Centrino vybavena funkcemi navrženými s cílem prodloužit provozuschopnost počítače při napájení akumulátory, umožnit tenčí a lehčí konstrukci notebooku a poskytnout mimořádný mobilní výkon.

Návštěvníci pavilonu se zde budou moci seznámit s možnostmi technologie WiFi a především si sami budou moci vyzkoušet na noteboocích T 40 od společnosti IBM s mobilní technologií Intel Centrino, jak technologie WiFi funguje v praxi. Po celou dobu trvání veletrhu budou moci návštěvníci bezplatně využít bezdrátového připojení o rychlosti až 2 Mbps. Zároveň zde každý den budou probíhat přednášky o WiFi technologii, a to jak pro začátečníky, tak i pro již zkušené uživatele. V rámci pavilonu "WiFi LiFe 2003… powered by Intel Centrino" se zde budou prezentovat firmy, které bezdrátové sítě navrhují, staví a provozují. Zájemci budou mít možnost přímo zakoupit hardware potřebný pro využívání a stavbu bezdrátových sítí.

"Veletrh INVEX se již nezaměřuje pouze na firemní sektor a high-end technologie," říká Pavel Svoboda, PR Specialist společnosti Intel. "Rychle se rozvíjející multimédia, počítačové a komunikační technologie zasahují stále více i do našich domácností. A to je i jedním z důvodů, proč se letošního veletrhu zúčastňujeme právě prostřednictvím projektu ´WiFi LiFe 2003… powered by Intel® Centrino™."

Intel

Článek ze dne 29. srpna 2003 - pátek