logo itpoint.cz

Je vaše platební karta bezpečná

Problematika platebních karet, jejich bezpečnosti, možnosti používání i při obchodování po internetu spotřebitele velmi zajímá. Proto se Sdružení obrany spotřebitelů České republiky rozhodlo uspořádat ve středu 22. října od 14 do 15 hodin na svých internetových stránkách další chat právě na toto téma.

Problematika platebních karet, jejich bezpečnosti, možnosti používání i při obchodování po internetu spotřebitele velmi zajímá. Proto se Sdružení obrany spotřebitelů České republiky rozhodlo uspořádat ve středu 22. října od 14 do 15 hodin na svých internetových stránkách www.spotrebitele.info další chat právě na toto téma.

Platební karty jsou stále rozšířenější a čeští spotřebitelé si je zvykají stále více používat. Nicméně i když se z platební karty stala v podstatě druhá peněženka, existuje kolem jejího použití ještě dost nejasností, na které spotřebitelé hledají odpověď.

I když základní funkce nabízejí všechny platební karty, některé jejich rozšířené služby se významně liší, podobně jako poplatky za jejich vedení. Takže při rozhodování, kterou zvolit se vyplatí uskutečnit volbu na základě úplných informací. Na co si dát zejména pozor - na to budou mít spotřebitelé možnost zeptat se hostů chatu na www.spotrebitele.info ve středu 22. října od 14 do 15 hodin.

Hosty chatu na internetovém serveru Sdružení obrany spotřebitelů www.spotrebitele.info budou Ing. Roman Kotlán, předseda Sdružení pro bankovní karty a Ing. Milan Zátka, výkonný ředitel Kanceláře SBK.

Sdružení obrany spotřebitelů pravidelně pro své chaty vyhledává témata, která spotřebitele podle signálů SOS zajímají a zve si jako hosty odpovědné pracovníky, kteří mohou dát zasvěcenou odpověď na otázky účastníků internetové besedy. Spotřebitelé mohou své další náměty na hosty, kterých by se chtěli dotazovat, zasílat na chat@spotrebitele.info.

SOS

Článek ze dne 21. října 2003 - úterý