logo itpoint.cz

Jedna z nejrozsáhlejších IP telefonních sítí bude v oblasti Las Vegas

300 administrativních a výukových míst šesté největší oblastní školy v USA Clark County School bude propojeno 27 tisíci linkami. Propojením všech výukových a administrativních míst poskytne systém bohatší komunikační a bezpečnostní možnosti, zvýší spolehlivost, zkvalitní správu a rozvoj školy.

Společnosti Verizon a Alcatel nainstalují pro oblastní školy Clark County School (CSSD) telefonní systém založený na protokolu IP, který je jeden z nejrozsáhlejších na světě. Propojením všech výukových a administrativních míst poskytne systém bohatší komunikační a bezpečnostní možnosti, zvýší spolehlivost, zkvalitní správu a rozvoj školy. Sítí bude propojeno více než 300 škol a administrativních budov. Šestá největší oblastní škola v USA působí v Las Vegas a v jeho okolí. CCSD registruje u zápisů až 268 tisíc studentů a zaměstnává 30 tisíc učitelů, administrativních a podpůrných pracovníků.

Do IP telefonní sítě jsou připojována dvě až tři místa týdně a do dnešního dne je již čtvrtina budov CCSD online. Kontrakt v ceně více jak 15 milionů dolarů rozložených do dalších třech let zahrnuje veškerý hardware typu Alcatel OmniPCX Enterprise a softwaru včetně profesionálních služeb poskytovaných společností Verizon, mezi které patří části sítě, projektový management a instalace. Společnosti Verizon a Alcatel poskytují technickou podporu, školení a řešení provozních problémů.

Ze studie nezávislé konzultační společnosti Dietrich Lockard Group, Inc. specializující se na hlas, video a datové sítě, vyplývá, že CCSD může přeměnou své hlasové a datové sítě ušetřit více než 2 mil. dolarů ročně.

"Když jsme porovnali několik nabídek, bylo jasné, že Alcatel OmniPCX Enterprise byl nejlépe vybaven a poskytoval konzistentní správu pro tři stovky míst s tím, že nebude potřebovat instalaci dalšího kabelového vedení," řekl Dr. Philip Brody, ředitel technologií v Clark County School District. "Architektura IP/TDM společnosti Alcatel nám umožňuje pružně nasazovat digitální telefony i ve školách, kde pro ně zatím chybí kabelová infrastruktura a tak instalovat IP telefony všude tam, kde to má význam."

Společnost Verizon Communications je jedním z předních poskytovatelů komunikačních služeb, dosáhla obratu 67 mld. dolarů a má 221 tisíc zaměstnanců. Společnosti v rámci skupiny Verizon jsou největšími poskytovateli pozemního a bezdrátového připojení ve Spojených Státech. Obsluhují celkem 137,6 mil. přístupových vedení a 34 miliónům svých zákazníků poskytují bezdrátové služby. Verizon je třetím největším dálkovým operátorem v USA s 14,6 milióny dálkovými linkami. Společnost je podle počtu záznamů a nákladu také největším vydavatelem telefonního seznamu. Zahraniční působení společnosti zahrnuje pozemní i bezdrátové komunikační aktivity a investice, zejména v Americe a Evropě.

Verizon Communications

Článek ze dne 9. prosince 2003 - úterý