Jorma Ollila získal ocenění European Business Leader pro rok 2003

Generalní ředitel společnosti Nokia Corp., která je gigantem v oblasti mobilních telefonů, získal ocenění European Business Leader pro rok 2003 za vynikající úspěchy dosažené během posledních pěti let. Podle nezávislých porotců napomohly společnosti Nokia k trvalému úspěchu v jednom z nejobtížnějších tržních sektorů právě styl vedení a dlouhodobá vize prosazovaná Jormou Ollilou.

Deník The Wall Street Journal Europe ve spolupráci se společností IMD vyhlásili deset nejlepších evropských vedoucích pracovníků - na slavnostní večeři konané u příležitosti udělení cen v Londýně byla ocenění předána Jormovi Ollilovi ze společnosti Nokia, Helmutu Pankemu ze společnosti BMW a Paulu Polmanovi ze společnosti Procter & Gamble.

Tři z nejlepších evropských vedoucích pracovníků byli oceněni na slavnostní večeři konající se u příležitosti inauguračního udělení cen European Business Leader Awards vyhlašovaných deníkem The Wall Street Journal Europe a společností CNBC Europe ve spolupráci s IMD, jednou z předních světových institucí zabývající se profesním rozvojem řídících pracovníků.

Jorma Ollila, generalní ředitel společnosti Nokia Corp., která je gigantem v oblasti mobilních telefonů, získal ocenění European Business Leader pro rok 2003 za vynikající úspěchy dosažené během posledních pěti let. Podle nezávislých porotců napomohly společnosti Nokia k trvalému úspěchu v jednom z nejobtížnějších tržních sektorů právě styl vedení a dlouhodobá vize prosazovaná Jormou Ollilou.

"Ředitelé evropských podniků jsou stále častěji nuceni obstát v soutěži na globálních trzích. Toto ocenění jsme zavedli, abychom vyjádřili uznání těm z nich, kteří to dovedou nejlépe," uvedl Frederick Kempe, redaktor a spoluvydavatel deníku The Wall Street Journal Europe. "My, kdo pracujeme ve The Wall Street Journal Europe a v CNBC Europe a kteří se profesionálně každý den zabýváme sledováním jejich práce, jsme potěšeni, že můžeme ve spolupráci se společností IMD vyjádřit uznání vize a energie těchto globálních hráčů. Osobní nasazení a odhodlání pánů Ollily a Pankeho nemalou částí přispívá k tomu, že evropské značky jsou celosvětově uznávány a stojí v čele inovativního vývoje. Pan Polman je zářným příkladem dynamického evropského manažera, který úspěšně řídí obrovskou pobočku americké společnosti s celosvětovou působností."

Peter Lorange, prezident společnosti IMD, dodává: "V dnešní době je řízení více než kdy jindy otázkou správných voleb. Ve společnosti IMD jsme přesvědčeni, že ze strategického hlediska je naprosto nezbytné mít ve firmě vedení, které je schopné přijímat obtížná rozhodnutí."

Nokia

Článek ze dne 28. listopadu 2003 - pátek

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...