logo itpoint.cz

Kabelová televize Elektronika Olomouc mění majitele

Pražská společnost F.C.A. koupila od skupiny českých a zahraničních investorů akciovou společnost Kabelová televize Olomouc, která vlastní stoprocentní podíl v kabelové televizi Elektronika. Kabelová televize Elektronika Olomouc poskytuje své služby více než 9500 domácnostem. Kromě kabelové televize společnost nabízí také vysokorychlostní připojení k internetu, které využívají zhruba 4 procenta jejích zákazníků.

Skupina českých a zahraničních investorů prodala společnost Kabelová televize Olomouc, a.s., která vlastní 100 procent Kabelové televize Elektronika Olomouc, spol. s r.o. Novým vlastníkem se v listopadu 2003 stala firma F.C.A. a.s., provozující na území ČR několik dalších kabelových sítí.

Poradcem prodávajících v této transakci byl II. EPIC Holding, a.s. Služby Kabelové televize Elektronika Olomouc, spol. s r.o., v současné době využívá více než 9 500 domácností v Olomouci. Kromě služeb kabelové televize společnost poskytuje také velmi žádané vysokorychlostní připojení k Internetu.

Využívají je zatím čtyři procenta zákazníků. Nejbližší plány nového vlastníka zahrnují kompletní obměnu technologie pro připojení k Internetu, což tuto službu zpřístupní dalším tisícovkám domácností.

Zamýšlí též brzy rozšířit možnosti příjmu kabelové televize i do dalších částí města Olomouc.

F.C.A. a.s.

Článek ze dne 27. listopadu 2003 - čtvrtek