Konec prodeje Windows 98

Operační systém Windows 98 a některé další produkty se podle Microsoftu ocitly na konci své životnosti, a proto bude ke konci tohoto roku ukončen jejich prodej. Microsoft ze svého portfolia rovněž vyřazuje software, který má implementovanou platformu MS Java Virtual Machine, která není plně kompatibilní s jazykem Java od Sun Microsystems.

Společnost Microsoft ke konci roku ukončí prodej operačního systému Windows 98. Na českém trhu se rozhodla lokální pobočka firmy o několik měsíců prodloužit bezplatnou telefonickou podporu produktu, uvedl mluvčí Jiří Grund.

Windows 98 a některé další produkty se podle společnosti ocitly na konci své životnosti. Microsoft ze svého portfolia rovněž vyřazuje software, který má implementovanou platformu MS Java Virtual Machine, která není plně kompatibilní s jazykem Java od Sun Microsystems. Plní tak letošní soudní rozhodnutí ve sporu s firmou Sun. Vedle Windows 98 tak již firma nebude nabízet například SQL Server 7 či Internet Explorer 5.5 a několik dalších programů.

"Plánované změny se nijak nedotknou současných zákazníků, které využívají tyto produkty," doplnil s tím, že zákazníci nebudou muset modernizovat software, který nyní využívají. Windows 98 je podle odhadu společnosti vybavena zhruba čtvrtina tuzemských PC.

Po ukončení činnosti infolinky budou moci zákazníci získat informace na webových stránkách Microsoftu, kde budou přístupné jak bezpečnostní opravy tak i otázky a odpovědi na nejčastější dotazy. V současnosti volá na tuzemskou linku technické podpory v souvislosti s Windows 98 několik desítek lidí měsíčně a jejich počet každý měsíc klesá.

Podle průzkumu AssetMetrix Research Labs na serveru Živě jsou nejrozšířenějším operačním systémem na světě od Microsoftu Windows 2000 s 52,7 procenta trhu. Windows 95 mají 14,7 procenta uživatelů a Windows 98 12,5 procenta.

Nejnovější XP, které firma začala prodávat před dvěma lety, používá 6,6 procenta zákazníků.

ČTK

Článek ze dne 16. prosince 2003 - úterý

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...