logo itpoint.cz

KPN dokončila prodej podílů v kabelové televizi v ČR a Polsku

KPN prodala českou divizi Vision Networks Tsjechie Holding společnosti Betbari Holding. Ta vlastní firmu TES Media. V Polsku KPN prodala divizi Vision Networks Polen Holding, kterou koupilo konsorcium vedené společností 3TS Venture Partners, výnos z obou transakcí činí přibližně 65 milionů eur.

Nizozemská telekomunikační společnost KPN Telecom dokončila prodej aktiv v kabelových televizích v České republice a Polsku. Za prodej podílů Nizozemci získali zhruba 65 milionů eur.

KPN prodala českou divizi Vision Networks Tsjechie Holding společnosti Betbari Holding. Ta vlastní firmu TES Media. V Polsku KPN prodala divizi Vision Networks Polen Holding, kterou koupilo konsorcium vedené společností 3TS Venture Partners.

"Výnos z obou transakcí činí přibližně 65 milionů eur," píše se ve sdělení nizozemské společnosti. Žádné další podrobnosti ale zástupci KPN zatím neuvedli, píše agentura Reuters.

KPN vlastnila v České republice i společnost Intercable, tu ale už loni v létě prodala rovněž konsorciu Betbari. KPN tehdy prostřednictvím divize Vision Networks v Intercable ovládala 100 procent akcií.

Společnost KPN nyní prodává některá aktiva a snižuje počet zaměstnanců, aby se mohla lépe vypořádat se splácením vysokého dluhu. Ten vznikl kvůli vlně akvizic a koupi nákladných licencí na provozování mobilní sítě třetí generace.

KPN je vedle švýcarské společnosti Swisscom členem konsorcia TelSource, které je partnerem Českého Telecomu. TelSource má na českém operátorovi podíl zhruba 27 procent, chce jej však v rámci privatizace Telecomu prodat.

ČTK

Článek ze dne 22. ledna 2003 - středa