logo itpoint.cz

Kvalita připojení k internetu přes telefonní linku roste

Uživatelé cenového programu HOME INTERNET si nově mohou přístupovou rychlost a spolehlivost fyzického připojení a přenosu dat kdykoliv ověřit prostřednictvím speciálního Testovacího serveru, jehož součástí je i software Klient, s jehož pomocí lze analyzovat a hodnotit připojení k internetu, a to včetně datové propustnosti, kterou uživateli poskytuje jeho ISP.

Zhruba 44 kbit/s dosahuje průměrná rychlost stahování dat prostřednictvím standardní telefonní linky. Vyplývá to z měření, která provedl Český Telecom na testovacích serverech v Praze a v Brně.

Uživatelé cenového programu HOME INTERNET si nově mohou přístupovou rychlost a spolehlivost fyzického připojení a přenosu dat kdykoliv ověřit prostřednictvím speciálního Testovacího serveru. Díky němu optimalizuje zákazník rychlost svého připojení. Postup připojení na Testovací server je uveden zde.

Součástí Testovacího serveru je i software Klient, který si zákazníci mohou zdarma stáhnout do svého počítače. S jeho pomocí pak lze analyzovat a hodnotit připojení k internetu, a to včetně datové propustnosti, kterou uživateli poskytuje jeho ISP.

Český Telecom také zaručuje uživatelům cenového programu HOME INTERNET minimální rychlost 28,8kbit/s přenosu dat po telefonní lince.

V případě jakýchkoli nesrovnalostí zjištěných při měření na Testovacím serveru nebo při poklesu datové rychlosti pod garantovanou hodnotu se mohou zákazníci obracet na bezplatnou službu Českého Telecomu. Ta je k dispozici nepřetržitě na telefonním čísle 13129. Bližší informace jsou uvedeny na internetové adrese http://www.telecom.cz/...., kde je také umístěn Manuál zákazníka Testovacího serveru a Obchodní podmínky.

Český Telecom

Článek ze dne 9. dubna 2003 - středa