logo itpoint.cz

LambdaNet integruje Prahu do evropské optické a IP sítě

LambdaNet Communications, panevropský poskytovatel telekomunikačních a internetových služeb, zaintegroval Prahu do své mezinárodní sítě IP a optické sítě a tím i do východního okruhu své sítě, který propojuje města Vídeň, Norimberk a Prahu. Síťový uzel Praha již zahájil svůj provoz. Praha je tak nejnovějším z již více než 100 měst v celé Evropě, která jsou připojena na 22000 kilometrů dlouhou vysoce výkonnou optickou IP síť firmy LambdaNet.

LambdaNet Communications, panevropský poskytovatel telekomunikačních a internetových služeb, zaintegroval nyní také Prahu do své mezinárodní sítě IP a optické sítě a tím i do východního okruhu své sítě, který propojuje města Vídeň, Norimberk a Prahu. Síťový uzel Praha již zahájil svůj provoz. Praha je tak nejnovějším z již více než 100 měst v celé Evropě, která jsou připojena na 22000 kilometrů dlouhou vysoce výkonnou optickou IP síť firmy LambdaNet.

Napojení Prahy se mělo realizovat již uprostřed roku 2002. Z důvodu silného poškození technického stanoviště firmy LambdaNet stoletou povodní v srpnu 2002 však musel být start provozu sítě v Čechách posunut. LambdaNet má nyní svou systémovou techniku umístěnu v Telehousu firmy SITEL, společnosti pro výstavbu integrovaných telekomunikačních služeb, v Praze 10 - Slatinách.

Pražský uzlový bod byl do sítě zaintegrován na základě velké poptávky zákazníků. Vedle provozovatelů sítí se i poskytovatelé služeb potřebují připojit k městu, které patří k nejdůležitějším obchodním centrům Evropy. Toto rozšíření sítě tak odpovídá strategii firmy LambdaNet, která počítá s další výstavbou sítě
pouze při významném zájmu zákazníků a příslušné rentabilitě.

"Praha se rychle vyvíjí v důležitý uzlový bod pro telekomunikační trh v centrální a východní Evropě. Město je dynamickým a mezinárodním obchodním centrem. Objem síťového provozu tam proto rychle narůstá a poptávka po kvalitních síťových službách je vysoká," vysvětluje Jan Verner, generální ředitel firmy LambdaNet Czech s.r.o.

Připojením Prahy posiluje LambdaNet svou přítomnost ve východní Evropě a může svým zákazníkům v Čechách nabízet spolehlivé a flexibilní telekomunikační a internetové služby - od širokopásmových, vlnových (Wawelenght) a internetových tranzitních až po VPNs (Virtual Private Networks).

Optická IP síť firmy LambdaNet dlouhá 22.000 kilometrů je jednou z nejvýkonnějších a nejhustších sítí v Evropě. Propojuje důležitá evropská centra a více než 100 měst v 11 zemích. LambdaNet v současné době obsluhuje více než 230 zákazníků z Evropy. Ke stabilní základně zákazníků patří provozovatelé komunikačních sítí všech druhů (poskytovatelé telekomunikačních, řečových a přístupových služeb, sítí mobilních telefonů, ISP, ASP, CATV), jako např. Vodafone D2, Cable & Wireless a Telia.

Podnik dále provozuje městské sítě (MANs - Metropolitan Area Networks) ve 14 největších evropských obchodních centrech - Londýně, Amsterodamu, Bruselu, Paříži, Marseille, Bordeaux, Štrasburku, Lyonu, Madridu, Vídni, Frankfurtu, Düsseldorfu, Mnichově a Hamburku. LambdaNet Group poskytuje konvenční přenosové služby (Wavelength, Bandwidth a Co-Location služby) i další služby pro moderní přenos dat IP (IP Transit, Virtual Private Networks). Další informace najdete na http://www.lambdanet.net.

LambdaNet Czech s.r.o, dceřiná společnost německé LambdaNet Communications GmbH, byla založena v lednu 2000. Předmětem činnosti je poskytování telekomunikačních a internetových služeb v Čechách. Generálním ředitelem firmy je Jan Verner. Obchodní sídlo se nachází na adrese Vinohradská 190, 130 61, Praha 3.

LambdaNet

Článek ze dne 6. května 2003 - úterý