logo itpoint.cz

LambdaNet zprovozňuje peeringový bod v Praze

Počátkem září letošního roku byl v Praze propojen IP backbone společnosti LambdaNet s českým internetovým peeringovým bodem (NIX.CZ). Společnost LambdaNet tím nabízí zákazníkům přímé propojení s českým obsahem internetu ...

Společnost LambdaNet Communications Deutschland AG rozšiřuje svoji IP síť v České republice. Počátkem září letošního roku byl v Praze propojen IP backbone společnosti LambdaNet s českým internetovým peeringovým bodem (NIX.CZ). Společnost LambdaNet tím nabízí zákazníkům přímé propojení s českým obsahem internetu.

NIX.CZ je jedním z nejdůležitějších peeringových bodů ve Východní Evropě. Ačkoliv je IP backbone propojen pouze několik týdnů s NIX.CZ, činí podíl provozu společnosti LambdaNet již kolem pěti procent celkového provozu tohoto peeringového bodu.

Význam NIX.CZ bude v roce 2004 vstupem České republiky do EU dále stoupat. Připojením na tento peerigový bod mají naší zákazníci šanci co nejlépe využít potenciál, který český trh nabízí, komentuje Björn Claassen z představenstva společnosti LambdaNet Communications Deutschland AG.

Společnost LambdaNet v současné době provozuje více než 15 peeringových bodů s 510 peeringy. Začátkem roku 2004 má být IP síť dále rozšířena připojením peeringových bodů ve Švédsku a Švýcarsku.

LambdaNet Communications Deutschland AG je jedna z vedoucích společností, která nabízí síťové telekomunikačníslužby v Evropě. Společnost byla založena v roce 1999 a již od roku 2002 vytváří pozitivní cash flow. V současnosti poskytuje své služby více než 200 zákazníkům, především provozovatelům telekomunikačních sítí, poskytovatelům internetových služeb a podnikům s intenzivní datovou komunikací. Spektrum nabízených služeb společností LambdaNet zahrnuje jak konvenční přenosové služby (vlnové délky, přenosové cesty a Co-Location Services), tak i služby s přidanou hodnotou pro moderní IP-přenos dat (IP Transit, Virtual Private Networks) v evropském mezinárodním prostředí až k východnímu pobřeží USA.

LambdaNet 

Článek ze dne 27. listopadu 2003 - čtvrtek