LambdaNet zprovozňuje peeringový bod v Praze

Počátkem září letošního roku byl v Praze propojen IP backbone společnosti LambdaNet s českým internetovým peeringovým bodem (NIX.CZ). Společnost LambdaNet tím nabízí zákazníkům přímé propojení s českým obsahem internetu ...

Společnost LambdaNet Communications Deutschland AG rozšiřuje svoji IP síť v České republice. Počátkem září letošního roku byl v Praze propojen IP backbone společnosti LambdaNet s českým internetovým peeringovým bodem (NIX.CZ). Společnost LambdaNet tím nabízí zákazníkům přímé propojení s českým obsahem internetu.

NIX.CZ je jedním z nejdůležitějších peeringových bodů ve Východní Evropě. Ačkoliv je IP backbone propojen pouze několik týdnů s NIX.CZ, činí podíl provozu společnosti LambdaNet již kolem pěti procent celkového provozu tohoto peeringového bodu.

Význam NIX.CZ bude v roce 2004 vstupem České republiky do EU dále stoupat. Připojením na tento peerigový bod mají naší zákazníci šanci co nejlépe využít potenciál, který český trh nabízí, komentuje Björn Claassen z představenstva společnosti LambdaNet Communications Deutschland AG.

Společnost LambdaNet v současné době provozuje více než 15 peeringových bodů s 510 peeringy. Začátkem roku 2004 má být IP síť dále rozšířena připojením peeringových bodů ve Švédsku a Švýcarsku.

LambdaNet Communications Deutschland AG je jedna z vedoucích společností, která nabízí síťové telekomunikačníslužby v Evropě. Společnost byla založena v roce 1999 a již od roku 2002 vytváří pozitivní cash flow. V současnosti poskytuje své služby více než 200 zákazníkům, především provozovatelům telekomunikačních sítí, poskytovatelům internetových služeb a podnikům s intenzivní datovou komunikací. Spektrum nabízených služeb společností LambdaNet zahrnuje jak konvenční přenosové služby (vlnové délky, přenosové cesty a Co-Location Services), tak i služby s přidanou hodnotou pro moderní IP-přenos dat (IP Transit, Virtual Private Networks) v evropském mezinárodním prostředí až k východnímu pobřeží USA.

LambdaNet 

Článek ze dne 27. listopadu 2003 - čtvrtek

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...