logo itpoint.cz

Léto s digitální fotografií

14.7. byla oficiálně spouštěna první část nového projektu nesoucího jméno „Léto s digitální fotografií“. Projekt uskutečněný za podpory společností Intel a Český Telecom je určen široké veřejnosti a klade si za cíl představit jí digitální fotografii, její možnosti, výhody i slabiny

14.7. byla oficiálně spouštěna první část nového projektu nesoucího jméno "Léto s digitální fotografií". Projekt uskutečněný za podpory společností Intel a Český Telecom je určen široké veřejnosti a klade si za cíl představit jí digitální fotografii, její možnosti, výhody i slabiny.

Léto je obdobím zábavy, sportu, dovolených a samozřejmě i fotografování. Dlouhou dobu znamenaly prázdniny a dovolené shánění filmů, trochu fotografování a pak čekání na zpracování a obavy o výsledek. Nicméně digitální fotografie mění tento zavedený stereotyp a přináší celou řadu nových možností a otevírá i laikům zcela nové možnosti. Přestože se digitální fotografii věnuje stále více odborných časopisů a internetových serverů, stále je informovanost široké veřejnosti o digitální fotografii poměrně malá. Navíc koluje mezi laiky řada milných představ o digitálních fotoaparátech, jejich komplikovanosti a vysoké ceně. Tento stav si klade za cíl změnit právě projekt Léto s digitální fotografií. Od 14.7.2003 mohou uživatelé Internetu sledovat na adrese http://letni.fotografovani.cz autentický příběh dvou mladých studentek, které se v průběhu prázdnin seznamují s digitální fotografií a jejími možnostmi. Celý projekt je pojat jako elektronický deníček dvou začínajících fotografek, které se s čtenáři postupně dělí o svoje čerstvě nabyté zkušenosti. Jejich vyprávění je doplňováno komentáři, praktickými radami a poznámkami zkušených publicistů věnujících se digitální fotografii, Jana Březiny a Ondřeje Neffa.

V průběhu prázdnin se obě aktérky s digitálním fotoaparátem vydají na výlet do USA či k moři. Budou fotografovat noční snímky, sport, přírodu či své okolí a přátele. Vyzkoušejí si služby digitálního minilabu, odesílání fotografií prostřednictvím Internetu či třeba digitalizaci negativů. Cílem projektu je zejména ukázat, co všechno lze s digitální fotografií zažít, kolik legrace, nových zážitků a možností může přinést nejen v letních měsících. Proto se neomezuje pouze na digitální fotografii samotnou, ale nenásilnou formou představuje i posílání hotových fotografií přes digitální linku ISDN, přenosné počítače, PDA zařízení, nejrůznější příslušenství a samozřejmě telekomunikační prostředky a služby. Digitální fotografie je představována v kontextu ostatních technologií jako je Intel Centrino ISDN či třeba MMS.

Spotřebitelům, kteří hodně cestují, se bude hodit přenosný počítač s mobilní technologií Intel Centrino - to je výborný doplněk pro cestující fotografy. S jeho pomocí můžeme stáhnout fotografie z digitálního fotoaparátu, doplnit nebo vytvořit alba a rozeslat fotografie e-mailem, třeba z bezdrátového "hot spotu", které najdeme v kavárně nebo na letišti. Léto s digitální fotografií vydává vydavatelství Grafika Publishing, vydavatel odborných fotografických médií Fotografovani.cz a Grafika.cz. Generálními partnery projektu jsou společnosti Intel a Český Telecom, díky kterým v další fázi bude projekt k dispozici i na multimediálním CD-ROMu.

zpráva agentury MMD

Článek ze dne 25. července 2003 - pátek