logo itpoint.cz

Maďarský mobilní operátor Pannon a Nokia jako první v Evropě uskutečnily telefonní hovor typu EDGE

Tento telefonát byl zároveň i evropskou premiérou. Při tomto hovoru bylo využito řešení pro technologii EDGE, které dodala společnost Nokia. Toto řešení významnou měrou zvyšuje rychlosti přenosu dat, umožňuje služby 3G sítí a zlepšuje kvalitu služeb v sítích druhé generace.

Firma Pannon GSM Telecommunications Plc uskutečnila jako první maďarský mobilní operátor telefonní hovor typu EDGE. Tento telefonát byl zároveň i evropskou premiérou. Při tomto hovoru bylo využito řešení pro technologii EDGE, které dodala společnost Nokia. Toto řešení významnou měrou zvyšuje rychlosti přenosu dat, umožňuje služby 3G sítí a zlepšuje kvalitu služeb v sítích druhé generace.

Hovor proběhl v budapešťském hotelu Kempinski a dokázal, že EDGE umožňuje využívat rychlého datového přenosu. Technicky ředitel GSM sítě Pannon, Jozsef Huszlicska, při telefonování použil Nokia 6220 terminál s podporou technologie EDGE.

Nokia a Pannon - kromě společného volání typu EDGE - podepsaly dohodu, podle které Nokia dodá infrastrukturu pro EDGE pro její zkušební spuštění v Budapešti ve třetím čtvrtletí roku 2003. Podle této dohody Nokia dodá Pannonu vybavení pro sítě EDGE a s tím spojené služby implementace a optimalizace. Díky tomu bude Pannon připraven v blízké budoucnosti k rozšíření výhod technologie EDGE mezi své zákazníky. Pannon vylepší stávající síť GSM tak, aby byla schopná pracovat i s technologií EDGE, a tak poskytne svým zákazníkům lepší práci s mobilními službami a zároveň využije investicí do svých stávajících sítí.

Nokia

Článek ze dne 20. května 2003 - úterý