logo itpoint.cz

Majitel skupiny PPF Kellner jednal s Mlynářem o privatizaci Českého Telecomu

Setkání, které se uskutečnilo minulý pýpek, sjednal Mlynářův přítel a lobbista Jan Dobrovský. PPF ovládá v tuzemsku například Českou pojišťovnu nebo TV Nova. Podle informací tisku z minulého týdne má zájem i o vstup do Telecomu ...

Ministr informatiky Vladimír Mlynář se v pátek sešel s majitelem finanční skupiny PPF Petrem Kellnerem. Jak píše Mladá fronta Dnes, řešili spolu privatizaci Českého Telecomu. Tuto informaci deníku potvrdil mluvčí PPF Ivan Lackovič. "Schůzka měla ryze informativní charakter a týkala se privatizace Telecomu," řekl Lackovič.

Setkání sjednal Mlynářův přítel a lobbista Jan Dobrovský. PPF ovládá v tuzemsku například Českou pojišťovnu nebo TV Nova. Podle informací tisku z minulého týdne má zájem i o vstup do Telecomu.

Vláda chce prodat Telecom do roku 2005. Zájem o jeho koupi projevil i ředitel Eurotelu Terrence Valeski. Zájem má i britská finanční skupina CVC Equity Partners a švýcarský SwissCom. SwissCom je spolu s firmou KPN členem konsorcia TelSource, které drží v Telecomu 27 procent a tento podíl nyní nabízí k prodeji.

Ministr Mlynář letos v červenci řekl, že neexistuje žádný zájemce o Telecom, ale pokud by se našel, je podle něj vláda připravena k pružné reakci. Ministerstvo financí, které má privatizaci na starost, oficiálně žádné zájemce neregistruje, tlumočil deník vyjádření mluvčího MF Marka Zemana.

Telecom provozuje kolem 3,6 milionu pevných linek a má 51 procent ve společnosti Eurotel. Do konce listopadu by měl mobilního operátora s více než čtyřmi miliony klientů zcela ovládnout.

ČTK

Článek ze dne 12. listopadu 2003 - středa