logo itpoint.cz

Milióntý telefon optiPoint 500 byl dodán zemskému úřadu informační techniky v Hamburku

Milión systémových telefonů řady optiPoint 500 dodalo oddělení IC Network Siemens v době od ledna 2002 – zákazníkům na celém světě. V rámci výměny a rozšíření koncových zařízení byl nyní předán milióntý optiPoint 500 Státnímu úřadu informační techniky (LIT) svobodného hanzovního města Hamburku. Tento rekordní počet tak opět prokázal úspěch konvergované architektury HiPath.

Milión systémových telefonů řady optiPoint 500 dodalo oddělení IC Network (sítě) Siemens v době od ledna 2002 – zákazníkům na celém světě. V rámci výměny a rozšíření koncových zařízení byl nyní předán milióntý optiPoint 500 Státnímu úřadu informační techniky (LIT) svobodného hanzovního města Hamburku. Tento rekordní počet tak opět prokázal úspěch konvergované architektury HiPath.

Digitální řada systémových telefonů optiPoint 500 nabízí podnikům širokou paletu modelů od cenově výhodného základního modelu až ke špičkovému modelu pro často telefonující účastníky. Možnosti volby sahají od plně duplexního hlasitého telefonování až k integrovanému rozhraní USB pro připojení k počítači. Díky modulárním možnostem rozšíření (key moduly, adaptéry) existuje vhodné řešení pro každého uživatele. Intuitivní uživatelská nápověda optiGuide umožňuje velmi jednoduchou obsluhu a tím efektivnější komunikaci.

Státní úřad informační techniky je společné servisní středisko pro hamburskou správu zhruba s 530 zaměstnanci. Pro svobodné hanzovní město Hamburk provozuje více než 100.000 telefonních přípojek. Platforma HiPath od společnosti Siemens zde tvoří důležitý pilíř pro bezproblémový provoz celé komunikační infrastruktury. Tento úřad je chápán jako servisní partner pro všechny správní oblasti. Provozem výkonného počítačového centra podporuje své zákazníky mimo jiné při vypisování veřejných soutěží, pořizování počítačového vybavení včetně programů. Poskytuje také školící, síťové a telekomunikační služby vysoké kvality. Výkonná a efektivní komunikace tak má pro tento úřad zásadní význam.

HiPath je konvergovaná podniková architektura firmy Siemens, která umožňuje organizacím rozvíjet své stávající hlasové a datové sítě podle svých individuálních požadavků při zajištění stávajících investic a v případě potřeby zavádět nové IP technologie (Internet Protocol). Rozsáhlé port­folio produktů nabízí podnikům různé možnosti dalšího rozvoje na základě vytváření hodnoty a návratnosti investice, protože neexistuje jedna správná cesta, nýbrž správná cesta pro každý jednotlivý podnik. Siemens usiluje v této oblasti o pozici číslo 1.

Již dnes se rozhodlo přes 70 procent z 500 nejbohatších společností pro řešení HiPath. K zákazníkům patří například BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Ko­dak, Oracle, Sofor a Volvo.

Siemens

Článek ze dne 16. dubna 2003 - středa