logo itpoint.cz

Ministerstvo práce a soc. věcí využívá internetové kiosky

Na projektu elektronického přístupu k informacím Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) z Veřejných informačních terminálů spolupracují MPSV a Český Telecom. Své plány představí na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS), která se koná ve dnech 24. - 25.března 2003 v Hradci Králové.

Na projektu elektronického přístupu k informacím Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) z Veřejných informačních terminálů spolupracují MPSV a ČESKÝ TELECOM, a.s. Své plány představí na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS), která se koná ve dnech 24. - 25.března 2003 v Hradci Králové.

"Cílem společného projektu je umožnit co nejširší veřejnosti přístup na internetové stránky MPSV a elektronickou komunikaci s Informačním systémem Státní sociální podpory, tj. zjistit si podmínky vyplácení dávek státní sociální podpory, aktuální údaje o vyplacených dávkách a vyplnit formulář žádosti o příslušnou dávku. Pomocí zaručeného elektronického podpisu založeného na kvalifikovaném certifikátu vydaném akreditovaným poskytovatelem certifikačních služeb s využitím čipové karty může občan tuto žádost podepsat a odeslat," uvedl Roman Kučera, ředitel odboru Informatiky MPSV.

Jan Ander, ředitel pro telefonní automaty ČESKÉHO TELECOMU, dodal: „Přístup k informacím MPSV z internetových terminálů je dalším zdokonalením dialogu mezi občany a orgány státní správy. ČESKÝ TELECOM nabízí kvalitní nástroj, jak rozšířit způsoby komunikace s veřejností. Internetovými kiosky chceme postupně dovybavit kontaktní místa Státní sociální podpory tak, aby bylo jejich využití skutečně efektivní. Předpokládáme, že půjde o cca 130 míst."

Český Telecom

Článek ze dne 25. března 2003 - úterý