logo itpoint.cz

Ministr Mlynář se vzdává poslaneckého mandátu - Za svoji absolutní prioritu pro příští měsíce považuji naplnit úkoly Ministerstva informatiky ...

Ministr tak bude mít jistě více času k řešení problémů, které tolik pálí naši nejenom internetovou veřejnost - ceny ADSL, paušál za připojení prostřednictvím klasické telefonní linky, zpřístupnění poslední míle alternativním operátorům atd. atd. ...

V rámci loňské volební kampaně jsem opakovaně veřejně přislíbil, že v případě, že budu jmenován ministrem vlády České republiky, nebudu současně vykonávat funkci poslance, neboť nepovažuji za správné a racionální obě tyto funkce kumulovat. Po volbách jsem tento svůj slib nemohl splnit. Bránila mi v tom objektivní překážka: můj případný odchod ze Sněmovny by vzhledem k tomu, že na koaliční kandidátce Pardubického kraje, kde jsem byl zvolen, je mým náhradníkem člen KDU-ČSL Pavel Severa, znamenal zánik samostatného poslaneckého klubu Unie svobody.

Rozhodnutí prezidenta republiky jmenovat poslance KDU-ČSL Miloslava Výborného členem Ústavního soudu, tedy do funkce neslučitelné s výkonem poslaneckého mandátu, znamená, že se - po nástupu Pavla Severy z KDU-ČSL, který vystřídá poslance Výborného - mým náhradníkem stane člen Unie svobody Robert Vokáč. V situaci, kdy složení mého poslaneckého mandátu nenaruší existenci poslaneckého klubu Unie svobody, plním svůj předvolební slib. Jakmile za Miloslava Výborného nastoupí další v pořadí na kandidátce Koalice v Pardubickém kraji, vzdám se i já poslaneckého mandátu.

Za svoji absolutní prioritu pro příští měsíce považuji naplnit úkoly Ministerstva informatiky a cíl, který jsem formuloval při svém jmenování ministrem, tedy zavedení funkčního e-governmentu v České republice.

Vladimír Mlynář v. r.

Článek ze dne 30. dubna 2003 - středa