logo itpoint.cz

Mlynář by měl do konce roku navrhnout dokončení prodeje Telecomu

Vyplývá to z materiálu, který předkládají ministerstva informatiky a financí. Dokument shrnuje dosavadní postup státu i změny v Telecomu. Navrhuje rovněž dvě varianty privatizace podílu. Jedna počítá s prodejem 51 procent Telecomu v tendru a druhá pouze s prodejem fixních a mobilních linek, přičemž nad infrastrukturou by si ponechal rozhodující vliv stát.

Ministr informatiky Vladimír Mlynář by měl do konce letošního roku předložit vládě návrh na dokončení privatizace státního 51procentního podílu v Českém Telecomu. Vyplývá to z materiálu, kterým se má kabinet zabývat příští týden, uvedla mluvčí ministra Klára Volná.

Materiál, který předkládají ministerstva informatiky a financí, shrnuje dosavadní postup státu i změny v Telecomu. Navrhuje rovněž dvě varianty privatizace podílu. Jedna počítá s prodejem 51 procent Telecomu v tendru a druhá pouze s prodejem fixních a mobilních linek, přičemž nad infrastrukturou by si ponechal rozhodující vliv stát.

Volná připomněla, že materiál vypracovaný meziresortní skupinou vznikal ještě před oznámením majitele 27 procent Telecomu, společnosti TelSource, že svůj podíl nabídne finančním investorům. Varianty v návrhu dokončení privatizace se tedy zřejmě budou od nyní předložených možností lišit, uvedla.

Stát hodlá podíl v Telecomu prodat v roce 2005. Od posledního nepodařeného prodeje loni na podzim firma vyřešila komplikované smluvní vazby s dceřinou firmou Eurotel dohodou o odkupu zbytku Eurotelu od konsorcia Atlantic West. Odchod TelSource odstraní navíc další překážku, kterou je dohoda při společném postupu při prodeji. Ta zapříčinila neúspěch při loňském prodeji Telecomu konsorciu Deutsche Bank a TDC.

ČTK

Článek ze dne 3. října 2003 - pátek