Mlynář by měl do konce roku navrhnout dokončení prodeje Telecomu

Vyplývá to z materiálu, který předkládají ministerstva informatiky a financí. Dokument shrnuje dosavadní postup státu i změny v Telecomu. Navrhuje rovněž dvě varianty privatizace podílu. Jedna počítá s prodejem 51 procent Telecomu v tendru a druhá pouze s prodejem fixních a mobilních linek, přičemž nad infrastrukturou by si ponechal rozhodující vliv stát.

Ministr informatiky Vladimír Mlynář by měl do konce letošního roku předložit vládě návrh na dokončení privatizace státního 51procentního podílu v Českém Telecomu. Vyplývá to z materiálu, kterým se má kabinet zabývat příští týden, uvedla mluvčí ministra Klára Volná.

Materiál, který předkládají ministerstva informatiky a financí, shrnuje dosavadní postup státu i změny v Telecomu. Navrhuje rovněž dvě varianty privatizace podílu. Jedna počítá s prodejem 51 procent Telecomu v tendru a druhá pouze s prodejem fixních a mobilních linek, přičemž nad infrastrukturou by si ponechal rozhodující vliv stát.

Volná připomněla, že materiál vypracovaný meziresortní skupinou vznikal ještě před oznámením majitele 27 procent Telecomu, společnosti TelSource, že svůj podíl nabídne finančním investorům. Varianty v návrhu dokončení privatizace se tedy zřejmě budou od nyní předložených možností lišit, uvedla.

Stát hodlá podíl v Telecomu prodat v roce 2005. Od posledního nepodařeného prodeje loni na podzim firma vyřešila komplikované smluvní vazby s dceřinou firmou Eurotel dohodou o odkupu zbytku Eurotelu od konsorcia Atlantic West. Odchod TelSource odstraní navíc další překážku, kterou je dohoda při společném postupu při prodeji. Ta zapříčinila neúspěch při loňském prodeji Telecomu konsorciu Deutsche Bank a TDC.

ČTK

Článek ze dne 3. října 2003 - pátek

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...