logo itpoint.cz

Moderní počítačové technologie budou k vidění v hypermarketech po celé ČR

Návštěvníci mají možnost seznámit se a sami si i vyzkoušet technologii Hyper-Threading, která umožňuje počítači pracovat na více úkolech najednou.. Zároveň ji návštěvníci mohou porovnat s procesorem na stejné frekvenci. K demonstraci se používají dva počítače BRAVE BlueLine 72G6 s procesorem Pentium 4 na 2,6 GHz a BRAVE BlueLine 72G6 s Pentium 4 2,6 GHz podporující technologii HT.

Ve dnech od 20. - 23.11. 2003 v Praze, Liberci, Hradci Králové a Brně, dále pak 27. - 30.11. 2003 v Teplicích, Mladé Boleslavi, Pardubicích a Ostravě mají zájemci možnost zúčastnit se akce "Hyper výkon v Hypernově" v prostorách prodejen Hypernova. Akce na podporu povědomí o nových technologiích pořádají společnosti Intel, ProCA a AHOLD Czech Republic.

Návštěvníci mají možnost seznámit se a sami si i vyzkoušet technologii Hyper-Threading, která umožňuje počítači (resp. procesoru Intel® Pentium® 4) pracovat na více úkolech najednou.. Zároveň ji návštěvníci mohou porovnat s procesorem na stejné frekvenci. K demonstraci se používají dva počítače BRAVE BlueLine 72G6 s procesorem Pentium 4 na 2,6 GHz a BRAVE BlueLine 72G6 s Pentium 4 2,6 GHz podporující technologii HT.

Organizátoři budou představovat řadu zajímavostí včetně zobrazení 3D objektu a to na obou počítačích současně, kde bude možné velmi názorně sledovat přibližně 30 % rozdíl v rychlosti zpracování při využití technologie HT.

V historii obchodních domů a hypermarketů je to vůbec první akce, na které se představují tak výkonné systémy. Společnost AHOLD Czech Republic tak významně přispěla k seznámení široké veřejnosti s touto novou technologií.

Zájemci si budou moci tuto absolutní novinku společnosti ProCA - počítač BRAVE BlueLine 72G6 s technologií Hyper-Threading také na místech zakoupit za speciální cenu 28.990 Kč včetně DPH a operačního systému Microsoft Windows XP Home.

HT technologie aplikacím umožňuje "vidět" namísto jednoho procesoru procesory dva. Software, který je napsán tak, aby byl schopen provozovat souběžně více "vláken" (angl. threads), může tuto technologii plně využít. HT technologie byla nejprve uvedena na serverech a pracovních stanicích, nyní je však dostupná i na stolních počítačích.

Uvedení technologie Hyper-Threading v procesorech Intel® Pentium® 4 je poslední z mnoha kroků neustálého vývoje PC. HT technologie umožňuje udělat za stejnou dobu více - počítač s HT technologií dokáže v prostředí multitaskingu efektivněji obsloužit několik aplikací současně, například antivirovou kontrolu emailových zpráv během práce s rituálními fotkami - to je možné díky zpracovávání dvou úkolů najednou.

Intel

Článek ze dne 24. listopadu 2003 - pondělí