Nakupujte i splácejte na dálku

Společnosti Internet Mall a.s., a Cetelem ČR a.s., představily společný projekt financování zboží koupeného po Internetu prostřednictvím spotřebitelských úvěrů. Úvěrová smlouva je klientem podepsána až v okamžiku doručení zboží a zákazník tedy nemusí navštívit provozovnu prodejce.

Společnosti Internet Mall a.s., a Cetelem ČR a.s., představily společný projekt financování zboží koupeného po Internetu prostřednictvím spotřebitelských úvěrů. Úvěrová smlouva je klientem podepsána až v okamžiku doručení zboží a zákazník tedy nemusí navštívit provozovnu prodejce.

Internet Mall a.s., a Cetelem ČR a.s., představily společný projekt financování zboží koupeného po Internetu prostřednictvím spotřebitelských úvěrů. Úvěrová smlouva je klientem podepsána až v okamžiku doručení zboží a zákazník tedy nemusí navštívit provozovnu prodejce.

Akciová společnost Internet Mall, provozující nákupní galerii Internet Mall a sedm internetových obchodů, se dohodla na úzké spolupráci se společností Cetelem ČR, a.s., která se dosud specializovala na poskytování výhodných spotřebitelských úvěrů v kamenných obchodech.

"V kamenném světě je běžně kolem 20 procent všech nákupů realizováno na splátky, přitom ale na Internetu to dosud byla necelá desetina. Pravděpodobně také proto, že zákazník musel buď vlastnit některou z úvěrových karet nebo navštívit s potřebnými doklady kancelář obchodníka. Ale nutit zákazníka, aby chodil on za námi, nám přišlo nenormální," vysvětluje důvody zavedení služby Ondřej Fryc, ředitel a předseda představenstva společnosti Internet Mall, a.s.

Základní podmínkou zavedení takové služby je plně kontrolovaná logistika. "V průběhu letošního roku jsme zavedli systém, v němž naši řidiči v okamžiku doručení zboží také potvrzují záruční list, zboží vybalí a předvedou. Úhrada ceny dodaného zboží proběhne až poté, co se zákazník přesvědčil, že je vše v naprostém pořádku. Možnost uzavření úvěrové smlouvy je jen dalším logickým doplňkem do portfolia poskytovaných služeb," shrnuje rozdíly v logistice Fryc.

Je všeobecně známou skutečností, že při nákupu na Internetu platí zákazníci za stejné zboží nižší ceny než v kamenných obchodech. Při nákupu zboží na splátky na Internetu tak dochází k zajímavému efektu: v takovém případě je cena zboží zpravidla nižší, než při nákupu stejného zboží za hotové v kamenném obchodě.

"Zahájení spolupráce se společností Internet Mall je pro nás dalším krokem k rozšíření úvěrových služeb v oblasti internetových obchodů. Financování pořízeného zboží spotřebitelským úvěrem umožní klientům pohodlný nákup v rozsáhlé síti internetových prodejen, a to za výhodných podmínek," doplňuje JUDr. Alena Ludrovská, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti Cetelem ČR, a.s.

Cetelem & Internet Mall

Článek ze dne 3. prosince 2003 - středa

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...