logo itpoint.cz

Nokia 2300 - moderní telefon optimalizovaný pro hlasové služby, příjem a odesílání zpráv

Telefon Nokia 2300 je konkrétně určen pro lidi mladé duchem a milující zábavu na nově se rozvíjejících trzích, jako jsou Čína, Indie a Rusko. Svým uživatelům nabízí celou řadu krytů Xpress-onÔ, zabudované polyfonní vyzvánění, FM rádio a hry vytvořené moderním a zajímavým stylem.

Nokia rozšířila své portfolio mobilních zařízení představením telefonu Nokia 2300, který je zaváděcím telefonem optimalizovaným pro hlasové služby a příjem a odesílání zpráv, ale také pro zábavu a individuální záměr. Telefon Nokia 2300 je konkrétně určen pro lidi mladé duchem a milující zábavu na nově se rozvíjejících trzích, jako jsou Čína, Indie a Rusko. Svým uživatelům nabízí celou řadu krytů Xpress-onÔ, zabudované polyfonní vyzvánění, FM rádio a hry vytvořené moderním a zajímavým stylem.

Tento nový telefon, který byl uveden na trh na akcích v Moskvě a Novém Dillí, funguje v sítích GSM 900/1800. Předpokládá se, že na asijsko-tichomořských trzích bude k dostání během čtvrtého čtvrtletí 2003 a v Evropě, Africe a na Středním Východě během prvního čtvrtletí 2004.

"Svými zaváděcími produkty hodlá společnost Nokia rozšířit mobilní trh, a to za použití inovativních řešení, která umožní cenově dostupnou konektivitu na trzích s relativně nízkým rozšířením mobilních telefonů," říká Director, Product Marketing & Business Development, Mobile Entry Products, Nokia Mobile Phones Juha Pinomaa. "Telefon Nokia 2300 je skvělým příkladem toho, jak reagujeme na potřeby zcela nových zákazníků cenově dostupným a atraktivním balíčkem. Spolupracujeme také s operátory na klíčových zaváděcích trzích na tvorbě řešení pro ziskové a zároveň cenově dostupné hlasové služby a přenos zpráv."

Kromě funkcí hlasového volání a zasílání textových zpráv obsahuje telefon Nokia 2300 budík, kalkulačku, FM rádio, tři hry a interní hlasitý reproduktor pro komunikaci ve skupině. Pomocí sady sluchátek, která je součástí prodejního balíčku, mohou uživatelé poslouchat rádio nebo i za chůze či při práci pohodlně telefonovat. Nokia 2300 nabízí nový způsob čtyřsměrného posunování pomocí tlačítka Navi™, které usnadňuje a zrychluje posílání zpráv a hraní her. Posouvání vpravo zajišťuje rychlý přechod do nabídek a seznamů možností, což uživatelům umožňuje rychlý přístup k jednotlivým funkcím nebo provádění zvolených úkolů, aniž by museli projít celou posloupností nabídek.

Moderní telefon Nokia 2300 nabízí zákazníkům spoustu možností k zábavě a individuálním záměrům. Uživatelé mohou telefon přizpůsobit svému vkusu celou řadou volitelných barevných krytů Xpress-on™. Rozhodnutí zabudovat polyfonní vyzvánění do zaváděcích telefonů představuje realizaci nejnovějších mobilních trendů. Uživatelé si také mohou do svého telefonu stáhnout grafiku.

Aby mohli uživatelé lépe sledovat, jak využívají mobilní služby, nabízí jim Nokia 2300 časovač příchozích hovorů a také počítadlo SMS zpráv poskytující přehled o počtu odeslaných či přijatých textových zpráv. Mezi další funkce přenosu zpráv patří posílání spojených textových zpráv, přenos obrazových zpráv a SMS chat. Nokia 2300 je také prvním telefonem společnosti Nokia, který uživatelům umožňuje filtrovat nevyžádané textové zprávy přijaté z nežádoucích telefonních čísel.

Telefon Nokia 2300 váží 92 gramů, doba hovoru může činit až 4,5 hodiny a v pohotovostním režimu vydrží až 400 hodin.

Proto, aby mohli operátoři nabízet vysoce kvalitní hlasové služby, a to způsobem, který je efektivní z hlediska nákladů, podporuje Nokia 2300 vyspělý vícerychlostní hlasový kodek (AMR).* AMR je čtvrtým hlasovým kodekem definovaným pro systém GSM. Spojuje v sobě výhody vylepšených kodeků s plnou (Enhanced Full Rate - EFR) a poloviční (Half Rate - HR) rychlostí, protože zlepšuje hlasovou kvalitu a zvyšuje kapacitu sítě pro souběžné telefonní hovory.

Nokia

Článek ze dne 29. srpna 2003 - pátek