logo itpoint.cz

Nokia 6220 umožňuje zcela nový způsob připojení

Společnost Nokia uvedla mobilní telefon Nokia 6220, který spojuje funkce klasického telefonu a osobního organizátoru pro mobilní profesionály. Nokia 6220 s integrovanou kamerou má klasický styl a široký výběr funkcí včetně připojení technologií EDGE, vysoce kvalitního barevného displeje, technologie Java™, kontaktů rozšířených o zobrazování dostupnosti uživatele a multimediálních zpráv (MMS)*. Jedná se o třípásmové mobilní zařízení pro sítě GSM/EDGE 900/1800/1900.

Společnost Nokia uvedla mobilní telefon Nokia 6220, který spojuje funkce klasického telefonu a osobního organizátoru pro mobilní profesionály. Nokia 6220 s integrovanou kamerou má klasický styl a široký výběr funkcí včetně připojení technologií EDGE, vysoce kvalitního barevného displeje, technologie Java™, kontaktů rozšířených o zobrazování dostupnosti uživatele a multimediálních zpráv (MMS)*. Jedná se o třípásmové mobilní zařízení pro sítě GSM/EDGE 900/1800/1900. Telefon Nokia 6220 by se měl začít dodávat na trhy v Evropě, Africe a tichomořské části Asie ve třetím čtvrtletí roku 2003.

Vysokorychlostní paketové připojení technologií EDGE umožňuje uživatelům telefonu Nokia 6220 rychleji a s většími možnostmi prohlížet obsah na webu, posílat zprávy a stahovat soubory. S rychlostí přenosu až 118,4 Kb/s je stahování dat prostřednictvím telefonu Nokia 6220 v sítích EDGE až dvakrát rychlejší než v sítích GPRS. Koncoví uživatelé také mohou lépe využívat vyšší výkonnost při práci s velkými datovými soubory a bohatší, atraktivnější grafický obsah prostřednictvím WAPu 2.0 v prohlížeči formátu XHTML, který používá přenosový protokol TCP/IP**.

"Nokia 6220 spojuje nekompromisní výkon se spolehlivou, inteligentní použitelností. Jeho skvělá funkční výbava poskytuje mobilním uživatelům vše, co potřebují, aby i na svých cestách mohli být v neustálém kontaktu. S integrovanou kamerou, technologií EDGE, kontakty rozšířenými o zobrazování dostupnosti uživatele, multimediálními zprávami a funkcí chatu mohou koncoví uživatelé zvládat pracovní i soukromý život zcela novým způsobem," řekl Kai Öistämö, senior viceprezident divize Nokia Mobile Phones. "Ať už zachycujete obrázky, sdílíte s ostatními informace o své dostupnosti, stahujete obsah nebo jen organizujete svůj každodenní program, Nokia 6220 je vynikající zařízení pro rychlejší a efektivnější fungování vaší mobilní kanceláře."

Kontakty rozšířené o zobrazování dostupnosti uživatele umožňují pohodlné sdílení informací plánech a aktuální činnosti se svými spolupracovníky, příbuznými, přáteli a dalšími osobami. Například změnou aktuálního profilu na profil "Schůzka" může uživatel sdělit svým kolegům, že ho mají kontaktovat zprávou SMS nebo MMS. Další zajímavou možností mobilního telefonu Nokia 6220 je výměna rychlých textových zpráv s funkcí chatu rozšířenou o zobrazování o dostupnosti uživatele, která umožňuje vytvářet soukromé chatové místnosti a zvát do nich ostatní, nebo se připojovat k veřejným chatovým místnostem podle oblasti zájmu.

Integrovaná kamera v telefonu Nokia 6220 je optimalizována pro barevné displeje menších mobilních telefonů s rozlišením 128x128 pixelů a zobrazením 4096 barev. Díky funkcím pro práci s fotografiemi a multimediálními zprávami lze odesílat, přijímat a předávat multimediální zprávy s obrazovým, textovým a zvukovým obsahem na jiné kompatibilní telefony s podporou MMS. Nokia 6220 je také vybavena videopřehrávačem, který umožňuje přijímat a stahovat videoklipy. Podporuje multimediální zprávy do velikosti 100 kB.

Nokia 6220 obsahuje praktické technologické funkce pro ty, kteří potřebují efektivně pracovat na cestách. Technologie Java™ umožňuje stahování aplikací podle vlastního výběru, a to buď prostřednictvím prohlížeče protokolu WAP 2.0 s podporou jazyka XHTML, nebo z osobního počítače prostřednictvím sady aplikací Nokia PC Suite. Dále je Nokia 6220 vybavena e-mailovým klientem, ve kterém lze velmi rychle pracovat s e-mailovými zprávami v prostředí sítí EDGE, GPRS a HSCSD. Kromě toho aplikace poznámkového bloku umožňuje uživatelům zapisovat si poznámky o délce až 3000 znaků.

Podpora jazyka SyncML nabízí uživatelům telefonu Nokia 6220 synchronizovat osobní data vzdáleně po síti. SyncML zajišťuje úplnost, dostupnost a aktuálnost osobních dat jako kalendáře a kontaktů. Místní synchronizaci osobních dat lze provádět také pomocí sady aplikací Nokia PC Suite. PC Suite umožňuje uživatelům synchronizovat informace v telefonu s kompatibilním počítačem, instalovat software, konfigurovat nastavení telefonu a zálohovat data v telefonu.

Díky nové vyspělé aplikaci peněženky v telefonu Nokia 6220 lze snadno, spolehlivě a pohodlně používat služby a platit za ně z mobilu přes WAP. Nová peněženka umožňuje ukládání různě zašifrovaných osobních informací jako jsou uživatelská jména a hesla k různým mobilním službám, údaje k platebním kartám, adresy pro doručování a osobní poznámky. Kromě toho lze snadno přistupovat k uloženým datům při vyplňování elektronických formulářů.

Polyfonní vyzvánění a integrované stereo FM rádio nabízejí vysoce kvalitní zvukové zážitky, navíc integrovaný hlasitý reproduktor umožňuje uskutečňovat konferenční hovory. Nokia 6220 rovněž podporuje technologii OMA Digital Rights Management ve verzi 1.0, která dovoluje uživatelům prohlédnout nebo poslechnout si obsah ještě před jeho zakoupením.

Nokia 6220 má objem 76 cm3, váží 92 gramy, má dobu hovoru 2 až 4 hodiny a v pohotovostním režimu vydrží až 8 dní. Telefon se bude standardně prodávat v tmavě šedém provedení a k dispozici budou světle zelené, růžové a stříbrné výměnné kryty Xpress-onTM.

NOKIA

Článek ze dne 17. března 2003 - pondělí