logo itpoint.cz

Nokia 6600 dobývá svět mobilních telefonů

Nokia rozšířila své portfolio grafických zařízení představením telefonu Nokia 6600, který vytváří dokonalou rovnováhu mezi pokročilými funkcemi pro podnikatelské prostředí a moderním kompaktním vzhledem. Tento třípásmový telefon (GSM 900/1800/1900) se spoustou působivých funkcí splňuje současné požadavky na multitasking, mobilní pracovní síly s aplikacemi pro řízení osobních informací (PIM), bezpečný přístup k elektronické poště, nepřerušované stahování souborů a přístup k pestřejšímu mobilními obsahu pomocí prohlížeče XHTML.

Nový telefon s fotoaparátem se vyznačuje lepšími funkcemi pro používání v podnicích, velkým barevným displejem, digitálním zoomem a videorekordérem.

Společnost Nokia rozšířila své portfolio grafických zařízení představením telefonu Nokia 6600, který vytváří dokonalou rovnováhu mezi pokročilými funkcemi pro podnikatelské prostředí a moderním kompaktním vzhledem. Tento třípásmový telefon (GSM 900/1800/1900) se spoustou působivých funkcí splňuje současné požadavky na multitasking, mobilní pracovní síly s aplikacemi pro řízení osobních informací (PIM), bezpečný přístup k elektronické poště, nepřerušované stahování souborů a přístup k pestřejšímu mobilními obsahu pomocí prohlížeče XHTML.

Očekává se, že telefon Nokia 6600 založený na platformě Series 60, jehož uvedení na trh bylo oznámeno na tiskové informační konferenci společnosti Nokia v Helsinkách v souvislosti s asijsko-tichomořskou akcí, která se koná v Singapuru pod názvem "Image is Power" (V obraze je síla), bude komerčně dostupný v průběhu čtvrtého čtvrtletí roku 2003 na trzích v Evropě, Africe a asijsko-tichomořské oblasti.

Telefon Nokia 6600 disponuje nejnovějšími mobilními obrazovými funkcemi, má integrovanou kameru s rozlišením VGA a dvojnásobným digitálním zoomem pro pořizování videozáběrů a zachycování statických obrázků a také velký displej s 65 536 barvami s vylepšeným grafickým uživatelským rozhraním. Uživatelé mohou vytvářet, posílat a přijímat multimediální zprávy s více obrázky pomocí technologie Synchronized Multimedia Integration Language (SMIL)*, která jim umožňuje sestavovat zprávy, které obsahují text, zvuk a obrázky v předem stanoveném pořadí. Nokia 6600 také umožňuje zachycovat, posílat a přijímat videoklipy se zvukovými záznamy a přijímat obrazový proud (streaming video) jak ve formátu RealVideo, tak 3GPP. Aplikace "multimediální galerie" usnadňuje přístup k multimediálnímu obsahu a jeho organizaci.

"Ve stále rychleji se měnícím podnikatelském prostředí, kde je nutností přístup k širokému spektru informací, musejí jednotlivci hledat cesty k dosažení rovnováhy mezi prací a rodinou," říká senior viceprezident divize Imaging Business Unit společnosti Nokia Juha Putkiranta. "Nokia 6600 nabízí to nejlepší z obou světů - vylepšené obchodní funkce, abyste mohli v kanceláři zůstat ve všem nad věcí, spolu s nejnovějšími funkcemi k zachycení vzácných okamžiků strávených s rodinou."

Pro uživatele, kteří požadují spolehlivá datová spojení, nabízí Nokia 6600 vedle propojitelnosti prostřednictvím místního rozhraní Bluetooth a infračerveného přenosu také podporu pro technologie HSCSD a GPRS. Integrovaná technologie TCP/IP** zvyšuje snadnost i rychlost stahování souborů prostřednictvím bezdrátového spojením. Podnikoví uživatelé mohou přistupovat k poštovním a jiným podnikovým serverům prostřednictvím veřejného Internetu se zvýšeným zabezpečením bezdrátového spojení pomocí protokolu SSL a prostřednictvím klienta mobilní sítě VPN (Virtual Private Network), jenž je pro podnikové zákazníky k dispozici. Pro rychlý přístup k mobilním službám a informacím lze jedním klepnutím aktivovat pokročilý prohlížeč XHTML. Aplikace "peněženka" zase umožňuje snadné, spolehlivé a pohodlné provádění online plateb a ukládání zakódovaných osobních informací.

Uživatelé si mohou upravovat své mobilní prostředí přidáváním aplikací kompatibilních buď s operačním systémem Symbian 7.0s nebo aplikací založených na nejnovější technologii Java(TM) MIDP 2.0. Aplikace lze ukládat buď do 6MB interní paměti telefonu nebo na 32MB paměťovou kartu MMC, která je součástí prodejního balíčku. Nový telefon Nokia je založen na platformě Series 60, což je přední světový terminálový software pro inteligentní telefony.

Kromě toho, že je Nokia 6600 skvělým obchodním nástrojem, vytváří novou formu individualizace mobilních telefonů pomocí uživatelsky volitelných témat. Ta umožňují uživatelům obměňovat vzhled a vzezření uživatelského rozhraní počínaje barvami a konče grafikou a tapetami. Polyfonní vyzváněcí tóny a hudební vyzvánění True Tones jsou dalšími doplňky k přizpůsobení uživatelského rozhraní. K doplňkům, které jsou pro telefon Nokia 6600 volitelně k dispozici, patří nová připínací bezdrátová sluchátka a mikrofon Nokia Wireless Clip-on Headset, bezdrátová auto sada Nokia Wireless Car Kit, prohlížeč obrázků Nokia Image Viewer a digitální pero Nokia Digital Pen, vše s využitím technologie Bluetooth.

Úplný seznam funkcí a volitelných doplňků najdete na adrese www.nokia.com/products/Nokia6600.

Do Evropy a Afriky přichází Nokia 6600 ve dvou barvách: světle šedé a růžové. Telefon 113 cc váží 122 gramů, doba hovoru může činit až 4 hodiny a v pohotovostním režimu vydrží až 10 dnů.

Nokia

Článek ze dne 18. června 2003 - středa