logo itpoint.cz

Nokia představila hudební telefon Nokia 3300

Mobilní telefon Nokia 3300 nabízí spojení hudby a komunikace. Nové zařízení je vybaveno digitálním přehrávačem hudby ve formátech MP3/AAC, integrovaným reproduktorem, stereo FM rádiem a digitálním záznamníkem. Díky nové klávese pro hudbu jsou hudební služby přehrávače a stereo FM rádia přístupné jediným stisknutím tlačítka.

Společnost Nokia představila hudební telefon Nokia 3300 pro digitální zábavu. Jako zařízení navržené pro poslech hudby obsahuje Nokia 3300 digitální hudební přehrávač (MP3/AAC), stereo FM rádio, digitální záznamník, pokročilá vyzvánění s autentickým zvukem a zdokonalené funkce pro hraní her a posílání zpráv* ve vysoce kvalitním, zábavném provedení. Nokia 3300 by se měla začít dodávat na trhy v Evropě, Africe a pacifické části Asie ve druhém čtvrtletí roku 2003 a je určena pro sítě GSM 900/1800.

"Dnešní spotřebitelé ve svých telefonech oceňují především jeho zábavní funkce a možnosti. Nokia naplňuje jejich očekávání tímto hudebním produktem: umožní spojení uživatele s hudbou a mnoha dalšími formami zábavy. Byla navržena tak, aby jim umožnila poslouchat hudbu, kdykoli chtějí," řekl Ilkka Raiskinen, senior viceprezident oddělení Entertainment and Media Business Unit společnosti Nokia Mobile Phones. "S potěšením představujeme další milník ve vývoji vyzváněcích tónů, autentická vyzvánění True Tones, která doplňují vysoce kvalitní hudební výbavu telefonu Nokia 3300."

Mobilní telefon Nokia 3300 nabízí spojení hudby a komunikace. Nové zařízení je vybaveno digitálním přehrávačem hudby ve formátech MP3/AAC, integrovaným reproduktorem, stereo FM rádiem a digitálním záznamníkem. Díky nové klávese pro hudbu jsou hudební služby přehrávače a stereo FM rádia přístupné jediným stisknutím tlačítka. S novým softwarem Nokia Audio Manager si mohou uživatelé snadno přenášet hudební soubory z kompatibilního počítače do telefonu Nokia 3300. Zážitek z kvality zvuku uživatel ocení nejen při poslechu uložených ukázek hudby, ale i při přehrávání vyzváněcích tónů, a to jak polyfonních, tak i nových True Tones.

Nokia 3300 je první mobilní telefon pro trhy GSM, který podporuje vyzvánění True Tones. Ta umožňují použít pro upozornění na příchozí hovor nahrané skladby, zvuky z přírody, zvláštní efekty nebo zvuky strojů. True Tones budou jednou z mnoha mobilních služeb pro hudbu, které začne společnost Nokia nabízet zároveň s uvedením telefonu Nokia 3300 na trh. Jsou založeny na technologii Adaptive Multi-Rate Wideband (AMR-WB), která byla vybrána organizací Third Generation Partnership Project (3GPP) jako širokopásmový kodek pro sítě GSM a sítě WCDMA třetí generace.

Přestože je telefon Nokia 3300 navržen hlavně pro hudbu, umožňuje také spotřebitelům hrát hry, posílat multimediální zprávy na kompatibilní zařízení a připojovat se k mobilním službám. Ovládací prvky pro hraní her a další akční klávesy jsou uzpůsobeny pro používání oběma rukama a zároveň s barevným displejem s rozlišením 128 x 128 pixelů umožňují snadné hraní her. V hudebním telefonu Nokia 3300 jsou rovněž předem uloženy Java™ hry, které může uživatel rovnou začít hrát. Při hraní her lze zároveň přes stereo sluchátka poslouchat hudební přehrávač nebo stereo FM rádio.

Mezi služby a obsah poskytovaný společností Nokia patří vyzvánění, široká paleta barevných obrázků, hudba vybraných umělců, komiksy, filmy a hry ke stažení. Ze služeb společnosti Nokia a nabídky obsahu na místním webu společnosti Nokia si uživatelé telefonu Nokia 3300 mohou stahovat další vyzvánění True Tones, polyfonní vyzvánění, tapety na pozadí, loga operátora a hry. Odkaz na vyzvánění, obrázky a hry společnosti Nokia je k dispozici přímo v telefonu.

Hudební telefon Nokia 3300 je vybaven konektorem Pop-Port™, který dovoluje snadné přenášení hudebních souborů kabelem USB, a standardně se dodává s paměťovou kartou MMC o kapacitě 64 MB. Pro telefon Nokia 3300 je také k dispozici nabídka volitelných barevných krytů Xpress-on™, které dávají prostor pro další zábavu a personalizaci. Nokia 3300 má objem 115 cm3 a váží 125 gramů. Digitální hudební přehrávač mohou uživatelé poslouchat až 11 hodin a stereo FM rádio až 9 hodin. Nokia 3300 má dobu hovoru až 3 hodiny a v pohotovostním režimu vydrží až 270 hodin.

Nokia 3300 bude také k dispozici ve verzi pro sítě GSM 850/1900 s odlišným designem a funkčností. Další informace získáte na webu www.nokia.com/us nebo od tiskového střediska pro Severní a Jižní Ameriku na telefonu +1 972 894 4573.

Nokia

Článek ze dne 14. března 2003 - pátek