logo itpoint.cz

Nokia vybuduje ve filipínské Manile vysokorychlostní mobilní sít EDGE

Smlouva se týká dodávky zařízení a služeb potřebných k aktivaci sítě EDGE v celé manilské metropolitní oblasti. Kromě dodávky základnových stanic společnosti Nokia podporujících technologii EDGE, jako např. Nokia UltraSite nebo Nokia MetroSite, budou na základě smlouvy poskytovány také služby týkající se řízení projektů, implementace, nebo plánování a optimalizace sítě.

Po úspěšných zkouškách provedených počátkem tohoto roku uzavřely společnosti Globe Telecom a Nokia smlouvu o výstavbě sítí EDGE v metropolitní oblasti Manily.

Smlouva se týká dodávky zařízení a služeb potřebných k aktivaci sítě EDGE (Enhance Data Rates for GSM Evolution) v celé manilské metropolitní oblasti. Kromě dodávky základnových stanic společnosti Nokia podporujících technologii EDGE, jako např. Nokia UltraSite nebo Nokia MetroSite, budou na základě smlouvy poskytovány také služby týkající se řízení projektů, implementace, nebo plánování a optimalizace sítě.

"Důvěřujeme schopnostem systémů společnosti Nokia určených pro technologická řešení GSM/EDGE," uvedl Gerardo C. Ablaza, Jr., prezident a generální ředitel společnosti Globe Telecom. "Díky technologii EDGE bude společnost Globe schopna svým zákazníkům nabídnout kvalitnější síťové služby při vyšších rychlostech přenosu dat. Naši zákazníci tak budou moc lépe využít pokročilé mobilní multimediální služby jako např. MMS, stahování Java her, ikon, šetřičů displeje, vyzváněcích melodií a mnoho dalšího."

"Společnost Nokia prokázala svoji schopnost a odhodlání podpořit naši společnost poskytnutím profesionálních služeb a zajistit tak rychlé nasazení celé sítě a celkovou údržbu a optimalizaci systému," dodal G. Ablaza.

Nokia spolupracuje se společností Globe Telecom od roku 1994 a až doposud tomuto operátorovi dodávala řešení na klíč týkající se infrastruktury GSM.

"Nokia vítá možnost dále prohloubit dlouhotrvající vztah se společností Globe. Služby poskytované prostřednictvím sítí EDGE budou ve srovnání s dnešní technologií GPRS v průměru třikrát rychlejší při nižších nákladech. Testy řešení EDGE prokazují odhodlání společnosti Globe poskytnout svým zákazníkům bezproblémové pokrytí a rozšířit kapacity umožňující provozování služeb podobných službám třetí generace jako například přenos nebo přehrávání obrazu, zvuku nebo videa, příjem a odesílání video a audio klipů vysoké kvality, prohlížení internetových stránek nebo přístup k podnikovým datům," uvedl Tapani Sairanen, Account Director for Globe ze společnosti Nokia Networks.

Nokia

Článek ze dne 18. listopadu 2003 - úterý