Nokia vybuduje ve filipínské Manile vysokorychlostní mobilní sít EDGE

Smlouva se týká dodávky zařízení a služeb potřebných k aktivaci sítě EDGE v celé manilské metropolitní oblasti. Kromě dodávky základnových stanic společnosti Nokia podporujících technologii EDGE, jako např. Nokia UltraSite nebo Nokia MetroSite, budou na základě smlouvy poskytovány také služby týkající se řízení projektů, implementace, nebo plánování a optimalizace sítě.

Po úspěšných zkouškách provedených počátkem tohoto roku uzavřely společnosti Globe Telecom a Nokia smlouvu o výstavbě sítí EDGE v metropolitní oblasti Manily.

Smlouva se týká dodávky zařízení a služeb potřebných k aktivaci sítě EDGE (Enhance Data Rates for GSM Evolution) v celé manilské metropolitní oblasti. Kromě dodávky základnových stanic společnosti Nokia podporujících technologii EDGE, jako např. Nokia UltraSite nebo Nokia MetroSite, budou na základě smlouvy poskytovány také služby týkající se řízení projektů, implementace, nebo plánování a optimalizace sítě.

"Důvěřujeme schopnostem systémů společnosti Nokia určených pro technologická řešení GSM/EDGE," uvedl Gerardo C. Ablaza, Jr., prezident a generální ředitel společnosti Globe Telecom. "Díky technologii EDGE bude společnost Globe schopna svým zákazníkům nabídnout kvalitnější síťové služby při vyšších rychlostech přenosu dat. Naši zákazníci tak budou moc lépe využít pokročilé mobilní multimediální služby jako např. MMS, stahování Java her, ikon, šetřičů displeje, vyzváněcích melodií a mnoho dalšího."

"Společnost Nokia prokázala svoji schopnost a odhodlání podpořit naši společnost poskytnutím profesionálních služeb a zajistit tak rychlé nasazení celé sítě a celkovou údržbu a optimalizaci systému," dodal G. Ablaza.

Nokia spolupracuje se společností Globe Telecom od roku 1994 a až doposud tomuto operátorovi dodávala řešení na klíč týkající se infrastruktury GSM.

"Nokia vítá možnost dále prohloubit dlouhotrvající vztah se společností Globe. Služby poskytované prostřednictvím sítí EDGE budou ve srovnání s dnešní technologií GPRS v průměru třikrát rychlejší při nižších nákladech. Testy řešení EDGE prokazují odhodlání společnosti Globe poskytnout svým zákazníkům bezproblémové pokrytí a rozšířit kapacity umožňující provozování služeb podobných službám třetí generace jako například přenos nebo přehrávání obrazu, zvuku nebo videa, příjem a odesílání video a audio klipů vysoké kvality, prohlížení internetových stránek nebo přístup k podnikovým datům," uvedl Tapani Sairanen, Account Director for Globe ze společnosti Nokia Networks.

Nokia

Článek ze dne 18. listopadu 2003 - úterý

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...