logo itpoint.cz

Nokia zhoršila výhled kvůli viru SARS, slabé ekonomice a dolaru

Tržby klíčové divize mobilních telefonů společnosti Nokia by ve druhém čtvrtletí nemusely splnit očekávání kvůli epidemii viru SARS, slabé ekonomice a dolaru. Společnost počítá s růstem tržeb divize ve druhém čtvrtletí na dolní hranici, či dokonce pod hranicí předchozí prognózy, podle níž měly příjmy stoupnout o čtyři až 12 procent. Divize by však měla zůstat vysoce zisková a její tržní podíl by se měl proti prvnímu čtvrtletí zvýšit.

Tržby klíčové divize mobilních telefonů společnosti Nokia by ve druhém čtvrtletí nemusely splnit očekávání kvůli epidemii viru SARS, slabé ekonomice a dolaru. Oznámila to finská firma, která je největším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Společnost uvedla, že nyní počítá s růstem tržeb divize ve druhém čtvrtletí na dolní hranici, či dokonce pod hranicí předchozí prognózy, podle níž měly příjmy stoupnout o čtyři až 12 procent. Divize by však měla zůstat vysoce zisková a její tržní podíl by se měl proti prvnímu čtvrtletí zvýšit.

Nokia nadále očekává, že její zisk na akcii ve druhém čtvrtletí klesne na 0,13 až 0,16 eura z 0,19 eura ve srovnatelném loňském období kvůli nákladům na restrukturalizaci síťové divize, napsala agentura Reuters.

Zhoršení výhledu pro tržby přišlo pouhý den poté, co americká společnost Motorola, jež je druhým největším výrobcem mobilních telefonů na světě, upozornila na to, že nedosáhne plánovaných tržeb ve druhém čtvrtletí ani v celém letošním roce, a dodala, že prodej telefonů v Asii nesplnil kvůli epidemii viru SARS očekávání.

ČTK

Článek ze dne 11. června 2003 - středa