Nokia získala cenu firemní zodpovědnosti v České republice

Společnost Nokia získala hlavní cenu na výročním udílení cen Via Bona za své úsilí o prosazování firemní zodpovědnosti v České republice. Nokia získala tuto cenu díky svému programu "Make a Connection - Připoj se", prostřednictvím kterého jsou podporovány dobrovolnické projekty mladých lidí.

Společnost Nokia získala hlavní cenu na výročním udílení cen Via Bona za své úsilí o prosazování firemní zodpovědnosti v České republice. Nokia získala tuto cenu díky svému programu "Make a Connection - Připoj se", prostřednictvím kterého jsou podporovány dobrovolnické projekty mladých lidí.

"Jsme potěšeni, že Nokia získala tuto cenu," řekl generální ředitel společnosti Nokia Czech Republic, s.r.o., Matti Palomaki. "Tato cena je potvrzením našeho poslání přinášet lidem více než jen nové a perspektivní komunikační technologie. Chceme také přispívat k pozitivnímu rozvoji celé společnosti, a to zejména prostřednictvím vzdělávání mladé generace a rozvíjením jejich znalostí a dovedností potřebných pro život."

Slavnostní udílení cen proběhlo pod patronací amerického velvyslance Craiga Stapletona v jeho rezidenci. Přebírání ceny byli přítomni nejvyšší představitelé společnosti Nokia v České republice a zástupci Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)

Program, který je součástí celosvětové iniciativy společnosti Nokia a nadace International Youth Foundation, byl v České republice zahájen v dubnu 2002. Make a Connection - Připoj se, který v pěti krajích naší republiky koordinuje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), pomáhá mladým lidem ve věku 16 až 24 let realizovat vlastní dobrovolnické projekty. Účastí na životě jim blízkých komunit a snahou přispět k jejich pozitivnímu rozvoji si mladí lidé zdokonalují své schopnosti týmové práce, svou kreativitu, zodpovědnost, sebedůvěru a zároveň získávají důležité občanské hodnoty.

Nadace VIA byla založena v roce 1997 jako nástupce české pobočky Americké nadace pro občanskou společnost, která v zemi působila od roku 1990. Nadace podporuje iniciativy, v rámci nichž se lidé snaží ovlivňovat veřejné dění a zlepšovat život ve svých komunitách. Od svého založení až do konce roku 2002 přidělila nadace VIA 926 grantů v celkové výši 67 039 673 Kč, a řadí se tak mezi největší a nejaktivnější nadace v České republice. Nadaci VIA se dostává podpory od četných zahraničních dárců, pro něž se VIA stala důvěryhodným místním partnerem. V uplynulých dvou letech nadace VIA rozšířila svou činnost zaměřenou na získávání finančních prostředků a dárcovské služby 
i na dárce z řad podniků v České republice a na česko-americkou komunity v USA.

Více informací o nadaci Via najdete na www.nadacevia.cz.

Nokia

Článek ze dne 26. září 2003 - pátek

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...