logo itpoint.cz

Notebook Dell s integrovaným WiFi

Možnost mobilního připojení k internetu již patří do základního vybavení notebooků Dell Latitude ve třídě ultra portables

Přístup k internetu z letišť, hotelů a dalších ”Hot Spots” (bod umožňující bezdrátové připojení k internetu technologií WLAN - Wireless Local Area Network ) bude výrazně zjednodušen díky dvojici notebooků z řady Dell Latitude, které nově budou již v základním vybavení obsahovat WLAN kartu standardu Wi-Fi . Možností připojení k WLAN sítím Dell zareagoval na rozmach bezdrátové technologie a poskytl zákazníkům nových notebooků Latitude C400 a X200 možnost připojit se k internetu z kterékoliv lokality s pokrytím vysokorychlostního Wi-Fi (802.11b). V současnosti jsou produkty dostupné jak v USA, tak i v Evropě a Japonsku. Zákazníci budou mít standardně možnost připojit se rychlostí 11 Mb/s prostřednictvím poskytovatele bezdrátového připojení k internetu, respektive z lokálních sítí, domova anebo z práce.

”Dell reaguje na další fenomén dnešní doby – závratnou rychlostí se rozvíjející vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu. Zákazníci budou mít na území pokrytém prostřednictvím Hot Spots díky našim novým produtkům přístup k internetu prakticky kdykoliv a kdekoliv,” uvedl Anthony Bonadero, ředitel marketingu produktů třídy Ultra Portable společnosti Dell*. ”V budoucnu očekáváme zavedení bezdrátového LAN připojeníí do všech notebooků řady Latitude,” dodal. Podle dokumentu Strategy Trends & Tactics společnosti Gartner Inc. bylo ke konci roku 2001 po celém světě něco přes 1 000 Hot Spotů a do konce roku 2004 se počítá s nárůstem až na 21 000 (pozn.: V současnosti je v České republice vybudována základní síť HotSpots, které jsou ve fáze testování). V jiném dokumentu Strategy Trends&Tactics společnosti Gartner Inc. ze srpna se zase uvádí, že pořízení notebooků se zabudovaným vybavením pro bezdrátové LAN sítě (integrovanou WLAN kartou standardu Wi-Fi ) je výrazně cenově efektivnější než dodatečná úprava notebooku. Anthony Bonadero dále dodal, že notebooky řady Dell Latitude jsou dostatečně robustní, výkonné a stabilní, což poskytuje ideální podmínky pro síťová prostředí. Technologie TrueMobile Wireless společně s nabídkou Docking stations z nich vytváří ideální volbu pro uživatele, kteří hledají mobilní alternativu k desktopům.

tisková zpráva Dell

Článek ze dne 25. února 2003 - úterý