logo itpoint.cz

Nová cenová strategie pro kontaktní centra Genesys a nástroj pro určení návratnosti investice

Genesys Telecommunications Laboratories, Inc., samostatná dceřiná společnost koncernu Alcatel, představuje možnost platby formou pronájmu za Genesys Express - multimediální kontaktní centrum pro malé a středně velké podniky, které komunikuje se zákazníky prostřednictvím telefonu a e-mailu. Tento platební model má za cíl pomoci malým a středně velkým firmám dosáhnout rychlé návratnosti investic do kontaktního centra.

Genesys Telecommunications Laboratories, Inc., samostatná dceřiná společnost koncernu Alcatel, představuje možnost platby formou pronájmu za Genesys Express - multimediální kontaktní centrum pro malé a středně velké podniky, které komunikuje se zákazníky prostřednictvím telefonu a e-mailu. Tento platební model má za cíl pomoci malým a středně velkým firmám dosáhnout rychlé návratnosti investic do kontaktního centra. Nabídka se týká celé oblasti Evropy, středního Východu a Afriky.

Genesys je prvním velkým poskytovatelem řešení pro kontaktní centra, který nabízí možnost pronájmu. Prostřednictvím tohoto platebního programu si budou zákazníci moci pronajmout Genesys Express na 1 až 2 roky. Po skončení pronájmu mohou zákazníci buďto řešení vrátit, nakoupit potřebné licence se slevou či se dohodnout na dalším pronájmu. "Chápeme, že pro malé a středně velké firmy mohou být rozpočty a problémy s cash-flow velkou bariérou pro potřebné investice. Model pronájmu Genesys Express dovolí zákazníkům platit průběžně během užívání, takže návratnost vložené investice bude mnohem rychlejší, než kdyby museli nakoupit ihned celé řešení," řekl Martin Veselka, Country Manager společnosti Genesys.

Genesys také představila nástroj pro výpočet návratnosti vložených investic. Zákazníci tak mohou zjistit, jak dosáhnout úspor a zvýšení efektivity provozu jejich kontaktního centra snížením nákladů a zvýšením potenciálu pro zisk. Mnoho zákazníků Genesys již dosáhlo výrazné návratnosti investic, které přikládají zejména schopnosti Genesys Express přesně zjistit, co se při provozu kontaktního centra děje.

"Genesys Express zákazníkům umožňuje doslova nahlédnout do toho, co se uvnitř zákaznického centra děje. Veškeré procesy se dají detailně analyzovat, například kolik hovorů či e-mailů v určité době centrum obdrží, jací operátoři si při obsluze zákazníků vedou nejlépe, a které typy hovorů jsou časově náročnější či vyžadují operátory s určitou specializací," upřesnil Martin Veselka. "Nyní vyřizujeme o cca 30 procent hovorů více, jako přímý důsledek implementace řešení kontaktního centra," dodal Matt Clark, manažer provozu britské energetické společnosti Warm Front.

Genesys Express společnostem nabízí nižší cenu vlastnictví software než je běžné u tradičnějších systémů. Je to možné díky nižším nákladům na implementaci. Z nasazení Genesys Express kromě zákazníků těží také operátoři kontaktního centra, kterým software usnadní rutinní operace. Genesys Express umí příchozí hovory směrovat na patřičně specializované operátory, zvyšuje se tím pravděpodobnost vyřízení požadavku ihned při prvním kontaktu s operátorem. Operátoři mají veškeré informace o zákazníkovi ihned dostupné na monitoru. Jsou tak obratem schopni rychle odpovědět na otázky a snižuje se tím i míra stresu z práce, která často operátory nutí k odchodu z kontaktního centra.

Řešení pro kontaktní centra vytvořené na míru malým a středně velkým kontaktním centrům. Genesys Express je také vhodné pro pobočky kontaktních center velkých společností. Toto softwarové řešení je možné plně nainstalovat na standardním hardware během několika dní. Je k dispozici ve dvou variantách: Express Voice a Express Multimedia. Express Voice nabízí integraci počítačové telefonie (CTI), sofistikované směrování hovorů a zpracování hlasové komunikace. Express Multimedia nad to umožňuje automatizované řízení e-mailové komunikace. Obě verze Genesys Express obsahují aplikace pro operátory kontaktního centra a celou řadu reportovacích funkcí. Genesys Express je také možné integrovat s celou řadou CRM aplikací, včetně možnosti propojení s Gplus adaptéry firmy Genesys, které umožňují integraci s aplikacemi firem SAP, Siebel a PeopleSoft CRM.

Společnost Genesys Telecommunications Laboratories Inc., dceřiná společnost koncernu Alcatel, je předním poskytovatelem universálních softwarových řešení pro kontaktní centra, která slouží ke komplexnímu řízení vztahů se zákazníky. Genesys nabízí integrovaný soubor otevřených, na infrastruktuře nezávislých aplikací, které umožňují plně řídit komunikaci firem s jejich zákazníky prostřednictvím všech typů médií, včetně internetu, e-mailu či tradiční telefonické komunikace. Klientský program Gplus umožňuje integraci řešení Genesys do předních CRM aplikací firem Siebel, PeopleSoft a SAP. Hlavním sídlem společnosti je kalifornské Daly City v USA; po celém světě se nachází 43 kanceláří firmy. Řešení společnosti Genesys byla v průběhu více než 12 let globálně využita u 2000 společností. Genesys spolupracuje s mnoha partnery v rámci celosvětové sítě, patří mezi ně například Alcatel, IBM, SAP a Verizon. Na český trh oficiálně vstoupila Genesys v říjnu 2000.

Pražská kancelář je centrem pro region střední a východní Evropy a Blízký východ.

Genesys Telecommunications Laboratories Inc.

Článek ze dne 27. srpna 2003 - středa