logo itpoint.cz

Nová tvář a obsah portálu QUICK.CZ

Český Telecom oznámil dokončení proměny portálu QUICK.CZ a zahájení jeho "ostrého" provozu v nové grafické i obsahové podobě. Provedené změny reagují na požadavky rozsáhlé komunity uživatelů a promítla se do nich snaha provozovatele o zpřehlednění a zjednodušení portálu včetně zrychlení stránek, kvalitnějšího vyhledávání a nabídky pestřejšího obsahu.

Společnost ČESKÝ TELECOM oznámila dokončení proměny portálu QUICK.CZ a zahájení jeho "ostrého" provozu v nové grafické i obsahové podobě. Provedené změny reagují na požadavky rozsáhlé komunity uživatelů a promítla se do nich snaha provozovatele o zpřehlednění a zjednodušení portálu včetně zrychlení stránek, kvalitnějšího vyhledávání a nabídky pestřejšího obsahu.

"Cítili jsme závazek vůči široké komunitě našich uživatelů, a proto jsme se rozhodli oblíbený internetový portál zatraktivnit," říká Vladan Crha, tiskový mluvčí společnosti ČESKÝ TELECOM. "Provedené úpravy značně přispěly ke zpříjemnění práce s portálem a rovněž připravily základnu pro nové služby zaměřené na uživatele s širokopásmovým připojením."

Portál QUICK.CZ je v nové podobě rozdělen do šesti tématických okruhů - Informace, Internetové služby, Komunikace, Nakupování, Vyhledávání a Zábava. Na přehlednosti obsahu má výrazný podíl také propracovaná navigace - horní lišta je provázána se službami v rámci tématického okruhu, postranní lišta slouží k navigaci uvnitř služby samotné.

Novinkou na QUICK.CZ je také virtuální obchodní dům (okruh Nakupování) s nabídkou nejžádanějšího zboží (elektronika, počítačové příslušenství včetně HW a SW, bílé zboží, knihy, CD, videokazety, kosmetika apod.) a spojením na přední tuzemské internetové i "kamenné" obchody, které zaručují kvalitu zboží, jeho výhodnou cenu a dodání zákazníkovi.

V okruhu Zábava je možno zapojit se do chatů s osobnostmi sportovního i kulturního života, pobavit se vtipy, případně si přečíst horoskop. Pro milovníky počítačových her je připraven herní server GameZone, kde je možné hrát online hry a zapojit do některého z turnajů o hodnotné ceny. Zájemci o fotografování mají k dispozici online FotoAlbum. Pro soutěživé je připravena služba Soutěže, kde lze vyhrát řadu zajímavých cen.

Další vývoj portálu QUICK.CZ bude směřovat především k větší podpoře uživatelů bezplatného připojení do internetu QUICK. V současné době se již také pracuje na dalším rozšíření služeb tak, aby jejich nabídka co nejlépe odpovídala požadavkům uživatelů českého internetu.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 4. března 2003 - úterý