logo itpoint.cz

Nové dynamické datové aplikace pro mobilní telefony

Společnost Wildseed Ltd., která je průkopníkem na poli vývoje softwarového příslušenství pro mobilní telefony, na výstavě CTIA Wireless I.T. představila aplikace založené na inteligentní technologii Smart Skin. První GSM/GPRS telefon s podporou této technologie vyrábí firma Curitel a v USA bude dán do prodeje na začátku roku 2004.

Společnost Wildseed Ltd., která je průkopníkem na poli vývoje softwarového příslušenství pro mobilní telefony, na výstavě CTIA Wireless I.T. představila aplikace založené na inteligentní technologii Smart Skin. První GSM/GPRS telefon s podporou této technologie vyrábí firma Curitel a v USA bude dán do prodeje na začátku roku 2004.

Smart Skin nabízí jednoduchý a intuitivní způsob získávání log, vyzváněcích melodií, videoklipů, her, apod. Tyto programy se, spolu s odkazy na jednotlivé poskytovatele, automaticky ukládají do paměti "Smart Skin Locker", kde jsou kdykoli připraveny k použití.

Když si uživatel změní nastavení aplikací v mobilním telefonu, uloží se toto nové nastavení automaticky do paměti Smart Skin Locker, která tak vlastně slouží jako knihovna a paměť pro jednotlivá nastavení, přístup k internetovým stránkám, apod. Jednotlivá nastavení lze poté snadno vyvolat pouhým kliknutím. Nezávisle na tom, jaké nastavení Smart Skin se právě na telefonu používá, lze tak jedním kliknutím vyvolat oblíbené internetové stránky, hry, apod. Díky tomu lze rychle navštěvovat servery nabízející jednotlivé příslušenství a získávat nové aplikace.

Smart Skin Locker rovněž nabízí poskytovatelům softwarového příslušenství k mobilním telefonům inteligentní systém registrace zákazníků, čímž jim umožní dosáhnout zvýšení příjmů na uživatele. Zákazníci si dnes musejí pamatovat krátké kódy, aby se mohli například zúčastnit televizního hlasování. Poskytovatelé služeb utrácejí miliony, aby uživatele přesvědčili o používání těchto kódů a aby je s nimi naučili pracovat. Díky technologii Smart Skin, která nabízí interaktivní televizní hlasování jako jednu ze standardních datových aplikací, může uživatel sledovat hlasování pomocí blikajících tlačítek klávesnice. Poté jedním kliknutím provede hlasování a jeho hlas bude automaticky zaregistrován.

Odpadá tak nutnost používání krátkých kódů. Technologie Smart Skin si bude mít vždy krátké kódy v paměti, takže si je nemusí pamatovat uživatel telefonu. Například v rámci kampaně AT&T s názvem "Americký idol" bylo zasláno 7,5 milionu textových zpráv. Možnosti těchto nových aplikací jsou velmi široké, především v oblastech radiových a televizních hlasování. Systém Smart Skin výrazně přispívá ke zjednodušení hlasování pro uživatele mobilních telefonů.

G. Eric Engstrom, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Wildseed Ltd., představil technologii Smart Skin těmito slovy : "Technologie Smart Skin je navržena s cílem dosáhnout co nejvyššího usnadnění využití nových zábavných aplikací pro uživatele. Všechny naše výzkumy ukázaly, že uživatelé by rádi využívali nové technologie a aplikace, ale zdá se jim to příliš složité. Zákazníci nám říkají, že chtějí aplikace, které by nevyžadovaly příliš mnoho klikání. Technologie Smart Skin značně usnadňuje stahování nových technologií jak pro uživatele, tak pro poskytovatele těchto služeb."

Technologie Smart Skin umožňuje uživatelům lépe využít možností telefonu a snadnou změnu stylu. Software, který technologie Smart Skin obsahuje, umožňuje nejen snadnou změnu stylu, ale sám automaticky nastaví jednotlivé aplikace tak, aby odpovídaly nově zvolenému stylu. Software rovněž nabízí přístup k poskytovatelům softwarového příslušenství pouhým kliknutím na odkaz. Stahování log, her, vyzváněcích melodií, obrázků, videoklipů či fotografií nikdy nebylo snazší.

Softwarové příslušenství k technologii Smart Skin bude k dispozici nejprve u poskytovatelů mobilní komunikace, kteří budou nabízet nový telefon od firmy Curitel, jež tuto technologii podporuje. Prodejní cena se bude pohybovat v rozmezí 20 - 50 dolarů. Společnost Wildseed předvede aplikaci Smart Skin na výstavě CTIA Wireless I.T. v pavilonu mobilní zábavy (M-tertainment) na stánku 1133-A. Generální ředitel společnosti Wildseed G. Eric Engstrom se zúčastní panelové diskuze s názvem "Multimédia", kterou firma Wildseed pořádá ve středu 22. října od 15:00 do 16:30 v místnosti 205.

CTIA Wireless I.T.

Článek ze dne 22. října 2003 - středa