Nové telefony Nokia mění způsob zobrazování na mobilních přístrojích

Telefony Nokia 3660 a Nokia 3620 jsou založeny na softwarové platformě Series 60. Součástí obou výrobků je integrovaná kamera s rozlišením VGA, videorekordér pro nahrávání videoklipů a také program RealOne Player pro stahování a přehrávání zvukového nebo obrazového obsahu v reálném čase.

Po úspěchu přístroje Nokia 3650, nejprodávanějšího obrazového telefonu společnosti, jenž byl na trh uveden vloni, přichází nyní společnost Nokia s telefony Nokia 3660 a Nokia 3620. Tyto přistroje rozšiřují portfolio obrazových zařízení a poskytují jedinečný obrazový zážitek širšímu okruhu spotřebitelů.

Kromě integrovaného fotoaparátu standardu VGA s vysokým rozlišením pro pořizování fotografií a zachytávání video sekvencí, video přehrávače a funkce zpracování multimediálních zpráv se telefony Nokia 3660 a Nokia 3620 mohou pochlubit barevným displejem s 65 500 barvami, stylovým provedením klávesnice a novou řadou krytů Xpress-on™. Třípásmová Nokia 3660 (GSM/GPRS 900/1800/1900) je určena především pro trhy v Evropě, na Středním východě a v asijsko-tichomořské oblasti, zatímco Nokia 3620 (GSM/GPRS 850/1900) je cílena zejména na americký kontinent. Předpokládá se, že dodávky začnou ve čtvrtém čtvrtletí 2003.

"Přístroje Nokia 3660 a Nokia 3620 zůstávají věrné inovativnímu designu svého revolučního předchůdce a přicházejí s novým stylovým provedením klávesnice, které uživatelům dává možnost okamžitě se snadno a stylově podělit s ostatními o zajímavé okamžiky života," uvedl senior viceprezident obchodní jednotky Imaging společnosti Nokia Mobile Phones Juha Putkiranta. "Odesílání fotografií či videoklipů zachycujících sváteční chvíle už nikdy nebude stejné jako dřív. Podělit se s rodinnými příslušníky a přáteli o vzácné okamžiky bude otázkou jen několika stisků tlačítek na klávesnici."

Telefony Nokia 3660 a Nokia 3620 jsou založeny na softwarové platformě Series 60. Součástí obou výrobků je integrovaná kamera s rozlišením VGA, videorekordér pro nahrávání videoklipů a také program RealOne Player pro stahování a přehrávání zvukového nebo obrazového obsahu v reálném čase. Funkce MMS umožňuje uživatelům odesílat obrázky, videoklipy, text a zvuk do jiného kompatibilního telefonu podporujícího MMS nebo na e-mailovou adresu. Přístroje Nokia 3660 a Nokia 3620 mají navíc rozsáhlou podporu pro elektronickou poštu a jsou vybaveny prohlížečem formátu XHTML, který obohacuje přístup k mobilním službám.

K dalším funkcím patří :

  • polyfonní vyzvánění (s podporou až 128 nástrojů a polyfonie 24 akordů)
  • řízení osobních informací (kalendář, telefonní seznam, seznam úkolů)
  • elektronická pošta (SMTP, IMAP4, POP3)
  • 16MB paměťová karta s dalšími aplikacemi
  • infračervené rozhraní, aplikace PC Suite
  • bezdrátová technologie Bluetooth
  • jazyk SyncML

Nokia

Článek ze dne 13. října 2003 - pondělí

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...