logo itpoint.cz

Nový firewall 5GT od společnosti NetScreen

Jedná se o výkonné zařízení určené k ochraně sítí, ze kterých se uživatelé připojují k mateřské síti nebo do Internetu. Zařízení je určeno především malým kancelářím a vzdáleným pobočkám velkých podniků nebo organizací. NetScreen-5GT je kompaktní inteligentní zařízení, které vykonává funkce firewallu, podporuje virtuální privátní sítě (VPN), chrání sítě před útoky na vyvolání odmítnutí služby (DoS) a umí řídit kvalitu síťového provozu.

Jedná se o výkonné zařízení určené k ochraně sítí, ze kterých se uživatelé připojují k mateřské síti nebo do Internetu. Zařízení je určeno především malým kancelářím a vzdáleným pobočkám velkých podniků nebo organizací. NetScreen-5GT je kompaktní inteligentní zařízení, které vykonává funkce firewallu, podporuje virtuální privátní sítě (VPN), chrání sítě před útoky na vyvolání odmítnutí služby (DoS) a umí řídit kvalitu síťového provozu. NetScreen-5GT má ve srovnání s předchozími typy více paměti a vyšší výkon. V polovině roku bude zařízení doplněno o volitelnou antivirovou ochranu, která bude vycházet ze spolupráce s předním výrobcem v oblasti antivirových aplikací - společností Trend Micro.

Výkon a vlastnosti zařízení ocení zejména správci podnikových sítí, jejichž uživatelé přistupují do sítě vzdáleně, a poskytovatelé internetových služeb (ISP) nabízející v rámci připojení bezpečnou ochranu sítí malých kanceláří, vzdálených poboček nebo prodejních míst. Mezi nejvýznamnější přednosti firewallu 5GT patří - ve srovnání se softwarovými firewally - vysoký výkon, snadné zapojení do sítě či možnost využití záložní telefonní linky pro připojení k vnější síti.

Desetiuživatelská verze zařízení NetScreen-5GT může být pomocí licenčního klíče snadno rozšířena na verzi Plus, která již nemá omezení z hlediska počtu připojených uživatelů. Společnost NetScreen připravuje na druhou polovinu roku 2003 upgrade zařízení, který navíc zajistí ochranu sítě před viry. Uživatelé a správci budou moci nastavit pravidla pro antivirovou kontrolu jednotlivých síťových služeb, například pro kontrolu elektronické pošty (SMTP, POP3, webmail) nebo komunikace s webovými servery (HTTP).

Detailní technické informace

NetScreen-5GT obsahuje pět 10/100 ethernetových portů. Těchto pět portů lze využít několika způsoby. Kromě standardního rozdělení na čtyři porty pro vnitřní síť (důvěryhodné rozhraní) a jeden port pro vnější síť (nedůvěryhodné rozhraní) je možné vytvořit i zóny "work" pro vzdálený přístup do firmy a "home" pro domácí přístup na Internet. Lze tak naprosto bezpečně oddělit provoz týkající se práce a zábavy. Dále firewall obsahuje dva sériové porty: jeden pro konfiguraci a druhý - záložní - port pro modem (dial backup). Jeho prostřednictvím se lze v případě výpadku připojit k vnější síti tradiční telefonní linkou. NetScreen-5GT vyniká svou propustností: 75 Mb/s pro firewall a 20 Mb/s pro virtuální privátní sítě (VPN) při šifrování komunikace pomocí 3DES. Umí obhospodařit až 2 000 souběžných připojení a 10 VPN tunelů.

NetScreen-5GT je k dispozici ve verzích pro deset uživatelů a ve verzi Plus pro neomezený počet uživatelů.

NetScreen-5GT - desetiuživatelská verze a Plus verze

Vlastnosti NetScreen-5GT
desetiuživatelská verze
NetScreen-5GT
Plus verze
Počet IP adres pro důvěryhodné rozhraní 10 Neomezený
Podpora směrovacího protokolu RIP verze2 RIP verze 2, OSPF, BGP
Podpora záložní komutované (vytáčené) linky Ne Ano
Redundantní spojení s dvojitým portem pro nedůvěryhodné rozhraní Ne Ano

NetScreen Technologies, Inc., je přední technologická firma vyvíjející a vyrábějící integrovaná bezpečnostní řešení, která poskytují operátorům a podnikům požadovanou informační bezpečnost, výkon a nízké náklady na vlastnictví. Řešení společnosti NetScreen nabízejí jednoduchou správu bezpečnostních zařízení a systémů a využívají klíčových bezpečnostních technologií, jako je virtuální privátní síť, ochrana proti útokům na vyvolání odmítnutí služby (DoS), ochrana proti průnikům i preventivní ochrana prostřednictvím firewallu. NetScreen sídlí v Sunnyvale v americkém státě Kalifornie.

Více informací o produktech společnosti NetScreen najdete na Internetu na adrese http://www.netscreen.com

Článek ze dne 5. června 2003 - čtvrtek