logo itpoint.cz

Obrazový telefon Nokia 3650 vyhrál ocenění Innovations 2003 na mezinárodním veletrhu CES

Nový obrazový telefon Nokia 3650 byl vybrán jako jeden z nejlepších nových produktů roku 2003.

Společnost Nokia, odborník v oblasti mobility oznámila, že nový obrazový telefon Nokia 3650 byl vybrán jako vítěz ocenění Innovations 2003 na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky (CES) v Las Vegas. Výroční ocenění Innovations jsou udělována nejnápaditějším produktům roku ve 20 kategoriích.

Jako telefon, který má uživatelům umožnit pohotově sdílet jejich zážitky hlasem i obrazem, obsahuje Nokia 3650 integrovanou kameru s rozlišením VGA, velký barevný displej s rozlišením 176x208 pixelů a schopností zobrazit 4096 barev a jedinečnou kruhovou klávesnici s pětisměrnou navigační klávesou.

Kamera v telefonu Nokia 3650 umožňuje také zachycovat videoklipy a kromě toho je přístroj vybaven přehrávačem RealOne Player pro přehrávání plynulého videa v reálném čase. Funkčnost multimediálních zpráv umožňuje uživatelům posílat videoklipy, fotografie, text a zvuky na jiný telefon s podporou MMS nebo na běžnou e-mailovou adresu. Navíc Nokia 3650 podporuje širokou řadu e-mailových standardů a je vybaven prohlížečem formátu XHTML, který představuje novou generaci prohlížení obsahu.

 www.nokia.cz/phones_old/3650 Třípásmový (GSM 900/1800/1900) obrazový telefon Nokia 3650 obsahuje uživatelské rozhraní Nokia Series 60, jež umožňuje uživatelům snadno ovládat a aktivovat různé funkce telefonu jednou rukou. Obrazový telefon Nokia 3650 je prvním zařízením se softwarem Series 60 na americkém kontinentě a druhým zařízením Series 60 na světě. První obrazový telefon Nokia 7650 už pro Series 60 vytvořil uživatelskou základnu v řádu milionů. Zabudovaná technologie Java™ umožňuje uživatelům přizpůsobit si obsah telefonu širokým výběrem aplikací od nezávislých vývojářů včetně aplikací na editaci obrázků a nejrůznějších graficky náročných her. Obrazový telefon Nokia 3650 by se měl objevit na trhu začátkem roku 2003.

Nezávislá porota průmyslových návrhářů, inženýrů a novinářů každoročně testuje nejlepší novinky v oblasti spotřební elektroniky, které do soutěže přihlašují výrobci a musí se prodávat ve Spojených státech. Ocenění Innovations 2003 jsou udělována produktům s nejlepším návrhem a inženýrským řešením spotřební technologie ve dvaceti kategoriích, přičemž pro rok 2003 se vybíralo z více než 600 produktů.

Innovations je nejuznávanější program ocenění spotřebních technologií v odvětví spotřební elektroniky, který podporuje a poradensky se na něm podílí Industrial Designers Society of America (IDSA), sponzoruje a produkuje jej Consumer Electronics Association (CEA).

 www.nokia.cz

Článek ze dne 16. ledna 2003 - čtvrtek

EET, účtenky, faktury, dodací listy, sklad, kniha jízd...START verze zdarma.
Ničí bolesti kloubů a revmatismus Šokující metoda pomůže i Vám
Manželé z Opavy prozrazují jak Stačilo jen poslechnout známého bankéře